Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wejście na plac Krasińskich od 10 do 12, bez parasolek, transparentów i... dronów

TVN Warszawa

Utrudnienia w stolicyLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Ambasada Stanów Zjednoczonych zaprasza na czwartkowe przemówienie prezydenta Donald Trumpa przy pomniku Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich. Wejścia zostaną otwarte o godz. 10, Trump wygłosi przemówienie o godz. 13. Wokół placu będą telebimy.

W poniedziałek ambasada i konsulat USA zamieściły zaproszenie na swojej stronie internetowej. "Pierwsze publiczne przemówienie prezydenta Trumpa w Europie to historyczne wydarzenie, w którym wezmą udział prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz przywódcy jedenastu krajów europejskich biorący udział w szczycie Trójmorza w Warszawie" - podkreślono. Ambasada zapowiada, że dla tych, którzy chcą wysłuchać przemówienia, zostaną przygotowane miejsca stojące oraz siedzące na trybunach.

Wejście od 10 do 12

Bramki, przez które będzie można wejść na plac, zostaną otwarte o godzinie 10, a ich zamknięcie przewidziane jest na godzinę 12. Przemówienie rozpocznie się o godz. 13. Na plac Krasińskich będą prowadziły trzy wejścia: od Miodowej (między Schillera i Kapucyńską), od placu Krasińskich (na rogu Świętojerskiej i Bonifraterskiej) oraz od Długiej obok Barokowej.

Ambasada prosi, by zwrócić uwagę, że ze względu na bezpieczeństwo i wygodę wszystkich uczestników wydarzenia, nie będzie można wnieść parasolek, termosów i kubków termicznych, a także rozkładanych krzeseł, broni (w tym noży), jedzenia, szklanych pojemników, aerozoli, amunicji, plecaków, rowerów, dronów i innych bezzałogowych systemów powietrznych, materiałów wybuchowych, wskaźników laserowych, pojemników z gazem pieprzowym czy łzawiącym, selfie-sticków, tablic oraz bannerów.

Nie będzie też możliwości wprowadzenia zwierząt (z wyłączeniem pełniących funkcję przewodników).

Wizyta Trumpa

Prezydent USA będzie gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. W czwartek będzie rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich.

Jak podało MSZ, wystąpienie na pl. Krasińskich jest organizowane na życzenie prezydenta Trumpa, organizatorem jest ambasada USA.

1000 śmietników usunięte TVN24
wideo 2/3

PAP/md/r