Weganie pobiegną w "Skaryszaku"

Warszawa

biegweganski.plTrasa prowadzi przez Park Skaryszewski

Promują aktywny styl życia, zdrową dietę i działanie na rzecz zwierząt, 26 września pobiegną w Biegu Wegańskim. Fani "zdrowego i etycznego sposobu odżywiania się" pobiegną na dystansie 5 i 10 kilometrów w Parku Skaryszewskim.

Bieg Wegański to wydarzenie gromadzące biegaczy, którzy są weganami, wegetarianami, "vegan friendly" albo po prostu interesuje ich weganizm. Ale bieg jest czymś więcej niż deklaracją roślinnej diety. Jak przekonują organizatorzy, to przede wszystkim manifestacja "filozofii świadomego życia".

"Pragniemy inspirować: promujemy zdrowy tryb życia, który jest w zgodzie z naszym ciałem i w harmonii z otaczającą nas naturą" - piszą na swojej stronie internetowej.

Na mecie czekają płatki

3. Bieg Wegański odbędzie się na dystansie 5 i 10 km. Trasa została wyznaczona alejami parku Skaryszewskiego oraz – co jest nowością – na terenie przyległych do parku Błoniach Elekcyjnych. W ręce zdobywców najwyższych miejsc trafią pamiątkowe puchary.

Organizatorzy umożliwiają udział w biegu z psem, z dodatkową klasyfikacją dla osób z czworonogami.

Nowością w programie jest Rodzinny Bieg Śniadaniowy, w którym udział mogą wziąć wszyscy, bez względu na wiek i kondycję. Trasa o długości ok. 2 km z limitem czasu 45 minut umożliwi nawet relaksacyjny spacer, dając okazję do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu. Na uczestników czekają koszulki, medale i… płatki owsiane na mecie. Po biegu będzie okazja do wspólnego śniadania na trawie.

Targ wegański i wykłady

W ramach imprezy odbędzie się także Targ Wegański z ponad 20 wystawcami. "Będzie to wyjątkowa okazja do degustacji ciekawych potraw i odkrywania nowych smaków. Dzięki temu można się będzie od razu przekonać, jak smaczna i różnorodna jest kuchnia roślinna" – zachęcają organizatorzy.

Wszyscy chętni będą mogli także wziąć udział w wykładach przygotowanych wspólnie z Fundacją Maraton Warszawski. Dietetyk i kardiolog opowiedzą o roli diety w leczeniu i utrzymaniu zdrowia oraz jej znaczeniu dla wydolności i regeneracji. Będzie można również wziąć udział w warsztatach z fizjoterapeutami.

Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma kupon na wegańskie Pasta Party czyli tradycyjny, wspólny posiłek biegaczy.

Jak zapowiadają organizatorzy, 10 złotych z ze sprzedaży każdego pakietu startowego (kosztuje od 55 lub 65 zł) zostanie przekazany na wsparcie schroniska dla zwierząt w Korabiewicach.

kk/b