Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Weekendowy remont w 2 minuty. Tak się frezuje w Warszawie

Najnowsze

ZDMTak pracują drogowcy

Zaczynają w piątek w nocy, pracują intensywnie, aby skończyć w poniedziałek nad ranem. Wszystko po to, aby uniknąć zamykania dróg i paraliżowania ruchu w godzinach szczytu. Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się dwuminutowym filmem pokazującym robotników przy pracy.

Weekendowe frezowanie ulic wpisało się na stałe w warszawski krajobraz inwestycyjno-drogowy. - Ale nie każdy ma świadomość ile pracy i jakiej koordynacji to wymaga. Postanowiliśmy pokazać jak wygląda praca od kuchni - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. Efektownym filmik pokazuje pracowników Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg, którzy po szybkiej kanapce i kubku kawy ruszają do pracy.

Jak tłumaczy Gałecka, robotnicy często zmagają się nie tylko ze swoim zmęczeniem, ale także pogodą. Pracują w upale, bo gro frezowań odbywa się latem, albo w niskich temperaturach, bo wiosenne noce bywają chłodne, jak teraz.

Efektowne wideo za 20 tysięcy

"W tym roku kilka remontów już za nami, przed nami kolejne. Kiedy większość mieszkańców Warszawy odpoczywała, my wykorzystaliśmy majówkę na frezowanie ul. Krasińskiego na Żoliborzu" - czytamy na stronie ZDM. - Wszyscy, zarówno ci za biurkami, jak i ci na budowie, staramy się zmieniać Warszawę, podnosić standard infrastruktury drogowej - dodaje rzeczniczka drogowców.

Ubiegły rok był pod względem skali frezowań rekordowy. Wyremontowano 360 tys. m kw. nawierzchni za ponad 50 mln zł. Lista na 2016 obejmuje kilkanaście ulic. Na zlecenie ZDM prace prowadzi wspomniany ZRiKD (jednostka miejska) oraz prywatne firmy wyłaniane w przetargach.

Filmik, który udostępnili drogowcy kosztował 20 tysięcy złotych.

b/r