Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Weekendowy lifting Bartyckiej. Na remont jeszcze poczeka

Warszawa

ZDMWażne informacje

Zalewana przy każdym większym deszczu ulica Bartycka przejdzie wreszcie remont. Studzimy jednak euforię kierowców i mieszkańców pobliskich osiedli. To tylko weekendowa wymiana nawierzchni.

Drogowcy nie pozostawiają złudzeń. Na kompleksową przebudowę ulicy trzeba poczekać. I to kilka lat.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, takie prace zaplanowane są na lata 2018-22, czyli po wybudowaniu tzw. Czerniakowskiej-bis - nowego wyjazdu dla mieszkańców Siekierek.

Kiedy jednak dopytujemy urzędników, czy za rok rozpocznie się generalny remont, odpowiadają, że... nie. - Ta pozycja pojawiła się w wieloletniej prognozie finansowej, ale na razie nie mamy ani projektu, ani przetargu - przyznaje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który odpowiedzialny będzie za tę inwestycję. - Kiedy rozpoczną się prace, nie wiadomo - dodaje.

Jak już się to stanie, w ramach prac wymienione zostaną wszystkie warstwy nawierzchni i podbudowa jezdni. Zbudowana zostanie też kanalizacja, niezbędna do tego, by ulica przestała tonąć pod wodą, oraz chodniki i oświetlenie, których dziś bardzo tu brakuje.

Wróćmy jednak na ziemię.

Będzie lepiej?

Zaplanowany na ten weekend remont obejmie wymianę nawierzchni oraz wzmocnienie podbudowy.

- Aby maksymalnie usprawnić odwodnienie ulicy, jezdnia zostanie odpowiednio wyprofilowana. Tam, gdzie to niezbędne, planowane są drobne prace brukarskie - informuje na swojej stronie Zarząd Dróg Miejskich.

O tym, że radni miasta przyznali 1,5 mln złotych na ten remont, pisaliśmy w marcu.

Utrudnienia do poniedziałku

Pierwszy etap prac obejmie prawie kilometrowy odcinek od Czerniakowskiej do Pod Kopcem. Roboty rozpoczną się w piątek 21 lipca o 22.00 i potrwają do poniedziałku 24 lipca, do godz. 04.00.

Na czas prac remontowany odcinek ulicy będzie zamknięty dla ruchu. Drogowcy wprowadzą objazd ulicami Czerniakowską, Trasą Siekierkowską, Polską i Gościńcem.

Jak informuje Paweł Olek z ZDM, kolejny etap prac ma odbyć się w jeden z sierpniowych weekendów.

Objazd Bartyckiej
ZDM

Tak Bartycka wygląda po każdym deszczu:

Bartycka w wodzie TVN24
wideo 2/4

su/r