Weekendowe zmiany na ulicach i torach. Zamykają pętlę Żerań

Warszawa

ZTMTramwaje linii 8, 18 i 20 pojadą inaczej

W weekend na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia. Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię w al. Solidarności. Zamknięta będzie pętla tramwajowa na Żeraniu. Na tym nie koniec zmian.

Od piątku, od godz. 22, do godz. 4.00 w poniedziałek zwężone do jednego pasa ruchu będą obydwie jezdnie al. Solidarności na odcinku od ul. Naczelnikowskiej do ul. Targowej. Drogowcy będą tam wymieniać nawierzchnię. Przejezdne pozostaną lewe pasy na każdej jezdni.

Zalecany objazd będzie prowadzić Radzymińska i Ząbkowską

Zamknięta pętla

W sobotę wieczorem, w związku z pracami drogowymi, zamknięta dla ruchu zostanie pętla tramwajowa Żerań FSO.

W sobotni wieczór, od godz. 20.30, linie 18 i 20 zamiast dojechać ul. Jagiellońską do pętli Żerań FSO, skręcą na rondzie Starzyńskiego w lewo i przez most Gdański, rondo Radosława i ul. Popiełuszki dojadą do pętli Metro Marymont.

Linia 28 dojedzie zaś tylko do pętli Ratuszowa – ZOO.

W niedzielę kursowanie tych trzech linii zostanie zawieszone. W zamian na tory wyjdzie linie uzupełniająca 78. Będzie jeździć na trasie: PIASKI – Broniewskiego – Popiełuszki – Słomińskiego – Jagiellońska – al. Solidarności – Marszałkowska – Puławska – Woronicza – Wołoska – Marynarska – SŁUŻEWIEC.

Pętla zostanie ponownie otwarta w poniedziałek wczesnym rankiem.

Utrudnienia na Bemowie

W piątek w nocy drogowcy zamkną fragment Radiowej między Apenińską a Powstańców Śląskich. Utrudnienia związane są z budową torowiska tramwajowego w ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Radiowej zostanie poprowadzony ulicami: Powstańców Śląskich – Górczewska – Lazurowa – Radiowa.

Nowa nawierzchnia na Hożej

Z kolei na Hożej trwa wymiana chodników i nawierzchni jezdni. Zamknięta dla ruchu będzie odcinek Hożej od Kruczej do Mokotowskiej.

Najwygodniejsze objazdy prowadzą ulicami Piękną i Żurawią.

Ten fragment Hożej zostanie przywrócony do ruchu w niedzielę rano.

Mecz na Narodowym i zamknięte ulice

W sobotę wieczorem na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz Polska - Niemcy. Zamknięta dla ruchu będzie spora część Saskiej Kępy. Inaczej pojadą też autobusy i tramwaje.

Czytaj o szczegółach zmian w związku z meczem

jb/mz