Weekendowe zamknięcia stacji metra. Szczegóły zmian

Warszawa

Metro WarszawskieZamontują ścieżki dla niewidomych na stacjach metra

W sierpniu, na siedmiu stacjach I linii metra montowane będą tzw. "ścieżki prowadzące" dla osób niewidomych i słabowidzących. W czasie prac poszczególne przystanki będą zamykane. Uruchamiana będzie za to zastępcza linia autobusowa.

"Ścieżki prowadzące", w postaci listew ze stali nierdzewnej zamontowanych na posadzce pojawią się na stacjach: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew i Świętokrzyska na I linii metra.

Jak zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego, dzięki nim osoby niewidome lub słabowidzące posługujące się laskami będą mogły znaleźć drogę do bramki, windy, schodów ruchomych czy do krawędzi peronu.

Prace wykonuje warszawska firma S2 Projekt. Wartość umowy wynosi ok. 800 tys. zł.

Będzie komunikacja zastępcza

W czasie robót ze względów bezpieczeństwa stacje będą niedostępne dla pasażerów. Pociągi będą przejeżdżały przez nie bez zatrzymania. Pasażerowie korzystający z zamykanych stacji będą mieli do dyspozycji autobusy linii zastępczej.

Zobacz szczegółowy harmonogram zmian:

1-2 sierpnia W tych dniach nieczynne będą stacje Natolin i Stokłosy. Linia Z-5 będzie kursowała na trasie Os. Kabaty – Metro Ursynów.

8-9 sierpniaW tych dniach zamknięte będą stacje Świętokrzyska (dla I linii) oraz Służew (wraz z Punktem Obsługi Pasażerów). Linia Z-5 zostanie uruchomiona na odcinku między Metrem Wilanowska a Metrem Ursynów. Stacja Świętokrzyska dla II linii będzie działała normalnie.

15-16 sierpniaZamknięte będą stacje Kabaty i Imielin. Linia zastępcza Z-5 będzie kursowała, tak jak 1 i 2 sierpnia, na trasie między Os. Kabaty a stacją metra Ursynów.

29 sierpnia Tego dnia nieczynna będzie stacja Ursynów. Autobusy linii zastępczej Z-5 będą kursowały na trasie między stacją metra Wilanowska a parkingiem P+R Stokłosy.

ZTM zapewnia, że pasażerów o wyłączeniach stacji będą informować komunikaty wygłaszane w pociągach oraz na sąsiednich stacjach. W autobusach obsługujących poszczególne zamykane przystanki znajdą się także plakaty.

W metrze pojawią się również informatorzy.

Czytaj też o nowym sposobie kontaktu z maszynistą:

Rosyjskie wagony będą miały monitoring
Mateusz Szmleter /tvnwarszawa.pl

kś/ran