Weekendowe zmiany na drogach. Otworzą rondo na Ursynowie, naprawią torowisko na Woli

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
skZmiany na Ursynowie

W sobotę wieczorem wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie planuje udostępnić kierowcom rondo na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Stryjeńskich. Dla kierowców szykują się też zmiany na Woli. 

Jak przekazał ratusz, wykonawca obwodnicy zamknie tymczasową jezdnię w ciągu Stryjeńskich, którą kierowcy omijali plac budowy, i uruchomi rondo na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Stryjeńskich. - Prace w rejonie skrzyżowania będą jeszcze kontynuowane, ale kierowcy będą mogli już korzystać ze wszystkich relacji do skrętu. Zwężone o jednego pasa ruchu będą wloty na rondo ulic Stryjeńskich i Dereniowej. Ruch pieszych i rowerzystów zostanie przeniesiony na wschodnią stronę ronda – podaje Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Zmiana organizacji ruchu na Płaskowickiej um

Tramwajarze na Skierniewickiej

Czujni muszą być też kierowcy, którzy będą podróżować ulicami Woli. Na niedzielę tramwajarze zaplanowali naprawę podbudowy torowiska na Skierniewickiej przy skrzyżowaniu z Siedmiogrodzką. Z tego powodu, przez cały dzień, tramwaje nie będą kursowały Skierniewicką na odcinku od Siedmiogrodzkiej do Kasprzaka. W tym czasie składy linii 10 będą jeździły objazdem: Wolską i al. "Solidarności" i dalej al. Jana Pawła II. Zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 11.

Postępy na budowie POW w kwietniu

Budowa POW w Wawrze - kwiecień 2020GDDKiA
wideo 2/3

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: sk