Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Weekendowa awaria Veturilo. "Był problem z systemem"

Warszawa

ZTMVeturilo wystartowało

Pierwszy tegoroczny weekend z Veturilo upływał pod znakiem problemów. Internauci informowali o kłopotach z wypożyczaniem rowerów.

"Nie można wypożyczyć roweru" - napisał na Kontakt24 Lukas.

Początkowo konsultanci z infolinii Veturilo informowali o problemach z elektrozamkami i zapewniali, że awaria jest w trakcie usuwania.

Później Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydenta ds. miejskiego roweru przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że awarii uległ cały system firmy NextBike, operatora wypożyczalni.

- Awaria była pomiędzy godz. 10.00 a 12.00. Wszystko już powinno działać, choć mogą pojawiać się pojedyncze problemy z wypożyczeniem roweru - sprecyzował pełnomocnik.

Wcześniej też był problem

O problemach z wypożyczaniem jednośladów pisaliśmy już w czwartek.

Wtedy rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego potwierdzał, że odnotowują dość dużo nieudanych wypożyczeń - niektórzy mają problemy z wyjmowanie rowerów z elektrozamków, inni z odpinaniem linek. Wiele "nieskutecznych wypożyczeń" pochodzi z aplikacji na telefony komórkowe.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Jednoślady do wypożyczenia...

Jak informuje ZTM - jako pierwsze uruchomione zostały dotychczasowe stacje oraz nowe – w Śródmieściu, na Pradze Północ, Pradze Południe, Ochocie, Woli, Mokotowie oraz na Bielanach i Ursynowie.

W tym samym czasie uruchomione zostały również wypożyczalnie sfinansowane przez firmy prywatne przy Galerii Mokotów i przy ul. Poleczki.

SPRAWDŹ, GDZIE BĘDĄ ROWERY

… następne w połowie kwietnia

W połowie kwietnia uruchomione zostaną stacje na Targówku, Żoliborzu i Białołęce. W maju będzie można wypożyczać rowery w kolejnych, nowych stacjach na Ursynowie, Ochocie oraz we Włochach, a także w stacjach uruchomionych w ramach systemu „Pedałuj i Płyń”. Najprawdopodobniej rowery Veturilo będzie można w tym roku wypożyczyć także w Konstancinie – Jeziornie.

Wraz z Veturilo rusza w pełni z nim kompatybilny system rowerów dzielnicowych Bemowo Bike.

System Veturilo miał ruszyć 1 marca tego roku, ale plany urzędników pokrzyżowała pogoda.

ran//ec