Weekend utrudnień. Remonty w czterech dzielnicach

Warszawa

ZDMWeekendowe remonty w czterech dzielnicach

Kierowcy, szykujcie się na utrudnienia. W najbliższy weekend przewidziano remonty dróg w czterech dzielnicach. W Śródmieściu, Rembertowie, Ursusie i Wesołej.

W nocy z piątku na sobotę oraz od nocy w sobotę do końca dnia w niedzielę zwężone będą Aleje Jerozolimskie przy rondzie Dmowskiego. Na wysokości Rotundy prowadzone będą prace związane z odtworzeniem jezdni po robotach wodociągowych. Przede wszystkim polegać będą na położeniu nowego asfaltu. Utrudnienia dotyczyć będą obu kierunków, na odcinku 200 metrów za rondem Dmowskiego na wysokości Rotundy.

Warto pamiętać, że przez dwa dni weekendu nie będą jeździły tramwaje w al. Jerozolimskich.

Do kwietnia 2017

Od godziny 22 w piątek zwężona będzie także ulica Żołnierska przy skrzyżowaniu z Marsa. Utrudnienia dotyczyć będą wschodniej jezdni w kierunku granicy miasta. Skręt z ul. Marsa (dla jadących od strony Płowieckiej) w Żołnierską będzie możliwy tylko z jednego pasa ruchu. Dotychczasowy zjazd z Marsa od strony Cyrulików w Żołnierską zostanie zamknięty. Od niedzieli wprowadzony zostanie drugi etap organizacji ruchu na tej ulicy.

Na jezdni wschodniej utrzymany będzie jeden pas ruchu, ale zostanie przesunięty bliżej lasu. Na jezdni zachodniej zamknięty dla ruchu zostanie skrajny lewy na odcinku ok. 300 metrów do skrzyżowania z ul. Marsa. Na skrzyżowaniu utrzymana będzie możliwość skrętu z ul. Żołnierskiej w kierunku ul. Cyrulików.

Prace potrwają do końca kwietnia 2017. Związane są z budową kanalizacji i przebudową układu drogowego skrzyżowania.

Miejsca w których prowadzone będą remonty
targeo/ tvnwarszawa.pl

Wymienią nawierzchnię w Ursusie i Wesołej

Na najbliższy weekend przewidziano również wymianę nawierzchni jezdni w Ursusie i Wesołej. W tej pierwszej dzielnicy zamknięte będą ulice Starodęby i Składkowskiego. Remont rozpocznie się w piątek o 22, a zakończy w poniedziałek o 5.

Ulica Starodęby zamknięta będzie na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Składkowskiego. Z kolei ul. Składkowskiego nieprzejezdna będzie na odcinku od ul. Starodęby do ul. Hassa. Zamknięte odcinki będzie można objechać ulicą Ryżową lub Sosnkowskiego.

Remont w Wesołej
UM

Od piątku do poniedziałku przewidziano także frezowanie ulicy Okuniewskiej, która zamknięta zostanie na odcinku od wysokości ul. S. Żółkiewskiego do granicy miasta.

Zobacz też: "Policja kontroluje ulicę i sugeruje remont. Sprawa Żółwiej w żółwim tempie"

Ulica Żółwia jest za wąska
Mateusz Szmelter

md/mś