Weekend na trasie W-Z: tramwaje tylko w stronę Woli

Warszawa

tvnwarszawa.plW weekend zmiany na trasie W-Z

Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć w weekend pasażerowie, którzy będą się chcieli dostać na Pragę. Tramwaje nie dowiozą ich tam trasą W-Z. Będą nią kursować tylko w stronę Woli.

Zmiany związane są z pracami wodociągowymi przy skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Sierakowskiego.

Dotyczą linii 4, 13, 20, 23 i 26. W kierunku Dworca Wileńskiego zostaną one skierowane na trasę objazdową przez most Gdański. Jak zaznacza ZTM, w przeciwnym kierunku kursować będą normalnie.

Dla "czwórki" objazd wyznaczono ulicami Andersa - Międzyparkową - mostem Gdańskim - Starzyńskiego i Odrowąża. Tramwaje linii 13 z al. Solidarności pojadą zaś Okopową - Słomińskiego - mostem Gdańskim - rondem Starzyńskiego - Jagiellońską - Ratuszową i Targową do Kijowskiej.Objazd dla linii 20 również poprowadzony zostanie Okopową, Słomińskiego i mostem Gdańskim i dalej normalną trasą.Tramwaje 23 i 26 będą zaś skręcać z al. Solidarności w al. Jana Pawła II, a potem Słomińskiego, mostem Gdańskim, rondem Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową i Targową.

Autobus zamiast tramwajów

Pasażerowie chcący dostać się z pl. Bankowego do Dworca Wileńskiego będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z-3. Pojedzie ona trasą: Okopowa - Wolska - Karolkowa - al. Solidarności (powrót al. Solidarności - Okopowa) — most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Targowa - 11 Listopada - Inżynierska - Wileńska (powrót: Wileńska - Targowa - al. Solidarności) - Dworzec Wileński.Linia kursować ma co 10 minut od godz. 6 do 21.

Zmiany przystankowe

Od soboty do poniedziałku, 23 marca, do godz. 4.00 pasażerowie nie będą mogli korzystać także z przystanku Park Praski 02, który znajduje się na pasie autobusowo-tramwajowym. W zastępstwie ZTM uruchomi przystanek tymczasowy zlokalizowany w al. Solidarności na wysokości przystanku Park praski 02. Będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 160, 190, 527 i Z-3. Przystanek będzie także obowiązywał jak „na żądanie” dla autobusów nocnych N11, N16, N21, N61, N66 i N71.Ponadto, w weekend autobusy linii 520 zatrzymywać się będą na przystanku Okopowa 01.

jk/r