Weekend na drogach: 4 osoby nie żyją

Warszawa

| flipchip / LasVegasVegas.comW wypadku na ul. Modlińskiej zginęła jedna osoba

Wyjątkowo tragiczny weekend na drogach. Policja informuje w sumie o czterech ofiarach śmiertelnych. Rano zginął pasażer samochodu, który rozbił się na ul. Modlińskiej. Nie żyje też kierowca, który wbił się w naczepę zaparkowaną na poboczu al. Krakowskiej. Do śmiertelnych wypadków doszło również w Piasecznie i Legionowie.

Około 7.00 rano samochód z czterema pasażerami roztrzaskał się na słupie. Na miejscu zginął 35-letni pasażer, drugi w stanie ciężkim trafił do szpitala.

- To był nieoznakowany samochód firmy ochroniarskiej. Mężczyzna, który nie przeżył, był też strażnikiem miejskim - nieoficjalnie dowiedział się reporter TVN Warszawa.

Wbił się w naczepę

W nocy z soboty na niedzielę, o godzinie 2.00 w nocy, w Jankach doszło do wypadku, w którym zginął 29-letni kierowca. Toyota avensis wbiła się w zaparkowaną na poboczu naczepę ciężarówki. Trzech pasażerów trafiło do szpitala. Według policji przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

17-latek bez prawa jazdy

W Piasecznie nad ranem zginęła 18-latka. Renault prowadził o rok młodszy od niej chłopak. Jak się okazało, nie miał prawa jazdy. Był za to pod wpływem alkoholu - miał 1,5 promila.

Z kolei w Legionowie policja poszukuje kierowcy bmw, który po północy potrącił pieszego i zbiegł z miejsca wypadku. Niestety pieszy nie przeżył.

Tragiczny początek roku

Policja ostrzega i alarmuje - tak źle już dawno nie było. Od początku 2011 roku w stolicy doszło do ponad 100 wypadków. Tylko w samej Warszawie zginęło już 18 osób.

Wojciech Pasieczny ze stołecznej drogówki zaproponował na antenie TVN Warszawa debatę z kierowcami na temat poprawy bezpieczeństwa na drogach. Kierowcy przyjęli wyzwanie policjantów i spotkają się z nimi już 10 marca.

Wspólnie poprawmy bezpieczeństwo na naszych drogach - czytaj więcej

Każdy chętny do uczestnictwa w debacie może zgłosić się, wysyłając e-mail na adres: warszawa@tvn.pl.

Już teraz możecie publikować na stronie tvnwarszawa.pl swoje pomysły na poprawę bezpieczeństwa na stołecznych drogach.

par