Weekend bez Świętokrzyskiego Utrudnienia na wylotówkach

Warszawa

fot. TVN 24

Pułkowa, Modlińska i Wybrzeże Szczecińskie – na tych ulicach kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w nadchodzący weekend. Drogowcy na dwóch z nich będą wymieniać nawierzchnię, na Pułkowej natomiast zostaną zamontowane wagi dla ciężarówek.

Od piątku od godz. 22.00 do poniedziałku, 22 sierpnia, do godz. 4.00, wyłączona z ruchu będzie ul. Wybrzeże Szczecińskie na odcinku od ul. Okrzei do wiaduktu kolejowego i tzw. starej ul. Sokolej. Oznacza to, że nie będzie można wjechać na Most Świętokrzyski.

Zamknięta Modlińska

Proponowane objazdy zamkniętego odcinka ul. Wybrzeże Szczecińskie prowadzą ulicami: Okrzei (w przeciwnym kierunku ul. Kłopotowskiego) – Targowa – al. Zieleniecka – rondo Waszyngtona – al. Poniatowskiego – Wał Miedzeszyński; Okrzei – Targowa lub Sierakowskiego – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Poniatowskiego.

Od piątku do niedzieli potrwa również wymiana nawierzchni zachodniej jezdni ulicy Modlińskiej na odcinku od ulicy Światowida do ulicy Ekspresowej. Ruch w tym czasie będzie prowadzony w obie strony po jezdni wschodniej.

Zbudują wagi

Również od piątku, od godz. 22, będzie wyłączona z ruchu zachodnia jezdnia ulicy Pułkowej. Instytut Badawczy Dróg i Mostów będzie montował tam wagę preselekcyjną. Ruch w obie strony będzie się odbywać jezdnią wschodnią. Ruch w stronę Gdańska zostanie zawężony do jednego pasa. Utrudnienia potrwają do późnego popołudnia w niedzielę.

Warto pamiętać też o trwającym od początku sierpnia remoncie nawierzchni w al. Krakowskiej, który potrwa do końca października. W weekendy drogowcy zamykają po dwa pasy w stronę Janek.

mjc