Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Weekend bez metra w centrum. Przejdą tarcze TBM

Najnowsze

Dwie stacje metra zamknięte przez weekend
TVN 24Dwie stacje metra zamknięte przez weekend

W weekend metro nie przejeżdża przez stacje Centrum i Świętokrzyska. Pod tunelami I linii przejdzie jedna z tarcz TBM, drążąca II linię. Podobna operacja odbędzie się dwa tygodnie później.

I linia metra została poszatkowana. Podziemną kolejką w weekend będziemy mogli poruszać się na odcinkach Kabaty - Politechnika oraz Młociny - Ratusz Arsenał.

Na odcinku pomiędzy Ratuszem a Politechniką będziemy musieli skorzystać z komunikacji zastępczej.

Utrudnienia potrwają do poniedziałku do godziny 4:00 nad ranem.

Pomagają informatorzy

W sobotę w rejonie stacji Świętokrzyska i Centrum pojawili się informatorzy ZTM. Rano pasażerowie bardzo chętnie do nich podchodzili, aby poznać szczegóły komunikacji zastępczej.

Uruchomione zostały linie tramwajowe 73, 74 i 75, a kursowanie linii tramwajowych 14 i 37 zostało zawieszone. Linia 73 pojedziemy z Woronicza trasą: Wołoska – al. Niepodległości – al. Jana Pawła II – most Gdański – Jagiellońska – Ratuszowa ZOO.

Linią 74 z Placu Narutowicza pojedziemy: Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Międzyparkowa – most Gdański – Starzyńskiego – Odrowąża – Rembielińska – Annopol.

Z kolei linia 75 z Placu Narutowicza przejedzie ulicami: Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – Słowackiego – Metro Marymont. Dodatkowo, linia 75 będzie kursowała w nocy z soboty na niedzielę do około godziny 3:00 nad ranem.

W przypadku korzystania z przejazdu łączonego (metro plus linia zastępcza 73 lub 74 lub 75) bilet jednorazowy skasowany w jednym ze środków transportu zachowuje ważność w drugim.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH NA STRONIE ZTM.

Mówi Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy AGP Metro
Mówi Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy AGP MetroTVN 24

Kolejne zamknięcia

Wyłączenie ruchu na I linii metra, w podobnym zakresie planowane jest także dwa tygodnie później - na weekend 25-26 maja. wtedy pod tunelami przejdzie kolejny TBM. Jak się dowiedzieliśmy, operacja nie odbędzie się w dniach 18-19 maja, ze względu na planowaną wtedy Noc Muzeów.

Kolejnego zamknięcia stacji metra Centrum i Świętokrzyska można spodziewać się w wakacje. Mogą zostać wyłączone na dwa tygodnie. Powodem będą prace przy połączeniu torów pierwszej linii metra z drugą.

ran/roody/bf//mz

Pozostałe wiadomości