Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ważą się losy Pola Mokotowskiego

Warszawa

Mateusz Szmeler / tvnwarszawa.plJaka będzie przyszłość Pola Mokotowskiego?

W Bibliotece Narodowej odbędą się pierwsze w Warszawie warsztaty dotyczące przyszłości i opracowania koncepcji zagospodarowania zielonych płuc stolicy.

Warsztaty dotyczące Pola Mokotowskiego będą trwały od 14 do 20 kwietnia.

Uczestnicy warsztatów będą omawiali sprawę zieleni w parku, miejsc dla pieszych, rowerzystów czy rolkarzy, a także zaplanowaniu funkcji kulturalnych i gastronomicznych oraz potrzeb właścicieli psów.

- Serdecznie zapraszamy zarówno na warsztaty i do punktu konsultacyjnego, jak i na prezentacje publiczne, gdzie będzie można zobaczyć efekty prac zespołu projektowego. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny i nie obowiązują zapisy. Na sobotnie warsztaty zapraszamy z dziećmi - będzie kącik dla maluchów i opieka animatora – mówi Justyna Wasiuk z Centrum Komunikacji Społecznej, koordynator projektu.

Spotkanie ma być prowadzone w nowatorskiej formie "charrette". To narzędzie planistyczne i projektowe- urzędnicy wraz z mieszkańcami wypracowują wspólną koncepcję. Jak zapewnia ratusz, warsztaty cechuje interaktywność, rzeczowość rozwiązań oraz syntetyczność opracowania „oparte na realnych możliwościach wdrażania projektu”.

Warsztaty będą obejmowały:- konferencję otwarcia – 14 kwietnia (czwartek), w godz. 17:30-20:30,- warsztaty w blokach tematycznych – 15 kwietnia (piątek), w godz. 17:30-20:30 oraz 16 kwietnia (sobota) od godz. 10:00,- publiczne prezentacje projektu – 18 kwietnia (poniedziałek) oraz 20 kwietnia (środa), w godz. 17:30-20:30,- pozostały czas warsztatów jest poświęcony na prace projektowe wraz ze stałym punktem konsultacyjnym.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PLAN WARSZTATÓW

ran