Wąż w pociągu. Służby kolejowe odłączyły wagon

Najnowsze

tvnWąż w wagonie

Nietypowy pasażer pojawił się w sobotę w pociągu relacji Szczecin - Białystok. Po godzinie 12 w jednym z wagonów zauważono węża. Aby nie dopuścić do większego opóźnienia służby postanowiły odłączyć wagon. Informację od zdarzeniu w pociągu TLK Podlasiak do redakcji Kontakt 24 przesłał Marek.

Jak poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, nietypowa sytuacja miała miejsce w rejonie stacji Warszawa Wschodnia, około godziny 12.40.

- Sprawdzono wszystkie przesyłki. Żadna z nich nie była naruszona, stąd wniosek że wąż nie wypełzł z żadnych z nich. Prawdopodobnie więc został wniesiony przez jednego z pasażerów. Jako że znalazł się w miejscu, z którego trudno go było wydostać, zadecydowano o wyłączeniu wagonu - relacjonował rzecznik.

Jak dodał, sytuacja nie zagrażała bezpieczeństwu pasażerów. Odłączony wagon przestawiono na tory na Grochowie, gdzie szukaniem gada zajął się Ekopatrol. Opóźnienie pociągu związane z pojawieniem się węża i odłączaniem wagonu wyniosło około 50 minut.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

ak/mj

Źródło zdjęcia głównego: tvn