Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Miał ranne oko, był wyziębiony. Wąż na Targówku

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Straż miejska Przed centrum handlowym znaleziono rannego węża

Ochroniarze jednego z centrów handlowych na Targówku natknęli się na małego węża z czerwonymi plamami, który leżał przy budynku - poinformowała we wtorek stołeczna straż miejska. Zwierzę miało uszkodzone oko.

Na miejsce ochroniarze wezwali Ekopatrol straży miejskiej. - Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali pracowników ochrony pilnujących małego gościa. Wąż był mocno zmarznięty. Miał też ranne oko - powiedział inspektor Jerzy Jabraszko z warszawskiej straży miejskiej.

Okazało się, że to niegroźny wąż zbożowy, często występujący w prywatnych terrariach. - Prawdopodobnie był sprytniejszy od swojego opiekuna i udało mu się uciec - przekazał Jabraszko.

Strażnicy ostrożnie przenieśli gada do specjalistycznego pojemnika. - W ciepłym wnętrzu radiowozu wąż od razu poczuł się lepiej. Został przekazany pod opiekę specjalistów z warszawskiego oddziału CITES - poinformował Jabraszko.

Wąż zbożowy to gatunek z rodziny połozowatych. Ma niezwykle zróżnicowane ubarwienie. Najczęściej występujące to węże pomarańczowe lub rudo-brązowe z dużymi, nieregularnymi czerwonymi plamami. Zwykle dorasta do około 130 cm długości. Rekordowe osobniki osiągały 180 cm. Węże zbożowe odżywiają się głównie gryzoniami i jaszczurkami, sporadycznie nietoperzami i ptakami.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o znalezieniu pytona na Ursynowie:

Pyton z Ursynowa

"Zwierzęta trafiają do nas wyłącznie od służb mundurowych"
"Zwierzęta trafiają do nas wyłącznie od służb mundurowych"TVN24
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/r

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska

Pozostałe wiadomości