Wąż mokasyn grasuje po Gocławku?

Warszawa

fot. Kontakt24/Andrzej Trzaska

Jadowity wąż mokasynowy pojawił się w parku Leśnika - dowiedzieli się z ulotek mieszkańcy Pragi Południe. Gada zauważył jeden z ich sąsiadów. Straż Miejska potwierdza, że zgłoszenie dostała, ale węża jeszcze nie namierzyła.

Jednąz ulotek ostrzegających przed wężemsfotografował i wysłał na Kontakt24 Andrzej Trzaska:

W związku z informacją otrzymaną od Straży Miejskiej, że w parku im. "Leśnika" (lub w okolicy) widziano węża z gatunku mokasyn błotny, Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Praga Południe prosi o zachowanie szczególnej ostrożności przebywając na terenie parku lub w jego okolicy i w przypadku zauważenia gada o niezwłoczne powiadomienie Straży Miejskiej tel. 986.

Brzmi niepokojąco, bo mokasyn błotny to gatunek jadowitego węża z podrodziny grzechotnikowatych. Jego jad jest silnie toksyczny. Węże te są agresywne. Efektem ugryzienia mogą być rozległe zmiany martwicowe tkanek, prowadzące do amputacji ugryzionej kończyny.

Skąd informacja od wężu na Gocławsku? - Zgłosił ją w środę mieszkaniec. Zidentyfikował gada i nas ostrzegł. Na miejsce został wysłany eko patrol. Jak na razie zgłoszenie nie potwierdziło się, strażnicy nie znaleźli węża – mówi Katarzyna Dobrowolska z biura prasowego straży miejskiej i zaznacza, że ulotkowa kampania informacyjna nie jest dziełem straży.

W czwartek ok. godz. 12 wpłynęło ponowne zgłoszenie o wężu. Poszukiwania nie przyniosły skutku.

Dwa zgłoszenia od mieszkańców, to jak na razie jedyne źródła informacji o wężu. Straż Miejska nie ma pewności, że chodzi o wspomniany jadowity gatunek. Nie dostała żadnego zgłoszenia o zaginięciu podobnego gada.

bako