Waters zaśpiewał z dziećmi i próbował mówić po polsku

Warszawa

TVN24Waters na stadionie Narodowym

Legendarny basista Pink Floyd – Roger Waters zaczarował publiczność na Stadionie Narodowym. Wykonał słynny materiał z płyty "The Wall", zaśpiewał z polskimi dziećmi hit "Another Brick In the Wall" oraz próbował mówić po polsku.

Na warszawskim koncercie Watersa nie zabrakło takich przebojów jak Hey You, Another Brick in the Wall, Comfortably Numb, Run Like Hell czy Mother. Płyta The Wall (1979) to najsłynniejszy album konceptualny Pink Floyd. Według Watersa, który w czasie jego produkcji wyrósł na dominującą siłę w zespole, ta rock-opera opowiadać miała historię o alienacji i depresji muzyka rockowego, skazanego na samotność hotelowych pokojów, wielkich stadionów i wieczne odgrodzenie od publiczności.

Roger Waters (ur. 1943) był jednym z członków-założycieli zespołu Pink Floyd, w którym występował do 1985 roku jako basista i wokalista. Był także jednym z głównych kompozytorów i tekściarzy w formacji. Wychowany został w lewicowym, wolnomyślicielskim domu - ojciec, choć był zdeklarowanym pacyfistą i komunistą, zginął na froncie II wojny światowej.

lata//ec