Wąsko w Jerozolimskich, auta jadą okrężną drogą

Zmiany na rondzie Dmowskiego
Zmiany na rondzie Dmowskiego
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plZmiany na rondzie Dmowskiego

Remont torowiska przy ul. Marszałkowskiej daje się we znaki kierowcom. Na rondzie Dmowskiego zwężono jeden pas Al. Jerozolimskich, a ruch jest poprowadzony drogą okrężną.

- W porannym szczycie korkuje się przejazd Al. Jerozolimskimi przez rondo Dmowskiego. Ogromnych problemów nie ma, ale w związku ze zmianą organizacji ruchu jedzie się trochę dłużej – relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Do niedzieli

Na czym dokładnie polegają zmiany? Torowisko jest remontowane, więckierowcy poruszający się Alejami Jerozolimskimi omijają plac budowy tymczasowymi jezdniami poprowadzonymi przez przystanki tramwajowe (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku).

Prace w tym miejscu powstają do niedzieli 26 sierpnia.

Zwężone o jeden pas ruchu są także obydwie jezdnie ul. Marszałkowskiej pomiędzy ul. Piękną a ul. Żurawią. Zamknięty jest tzw. mały parking w południowo-wschodnim narożniku pl. Konstytucji. Prace na trasie tramwajowej obejmują modernizację torowiska a także przebudowę platform przystankowych. Wszystkie prace na ul. Marszałkowskiej zakończą się do 16 września.

Tramwaje na objazdy

Prace związane z modernizacją torowiska na ul. Marszałkowskiej odbywają się przy wyłączeniu ruchu tramwajów na ciągu ul. Marszałkowskiej - Andersa od pl. Zbawiciela do ul. Stawki. Przejazd został wstrzymany w związku z budową centralnego odcinka II linii metra na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej, które wprowadzono w maju będą obowiązywać do połowy września. Linie tramwajowe wycofane z ul. Marszałkowskiej (4 i 15) zostały skierowane na trasy objazdowe al. Jana Pawła II. Dwie linie pozostają zawieszone – 18 i 35. W zamian uruchomiono linie zastępcze – 74 (zastępuje także zawieszoną na wakacje 14) oraz 40 (zastępującą linię 18 na Trasie W-Z oraz linię 35 na Nowym Bemowie).

Utrudnienia w ruchuUrząd Miasta

ran

Pozostałe wiadomości