Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Wąsko na Puławskiej. Budują obwodnicę

Najnowsze

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPuławska zwężona

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Puławskiej, przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Wykonawca budujący na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad drogę ekspresową S2 zamknął dla ruchu zachodnią jezdnię ul. Puławskiej (w kierunku Piaseczna) na wysokości powstającego węzła Puławska (pomiędzy ul. Płaskowickiej a ul. Wędrowców). Ruch w obu kierunkach przełożony został na jezdnię wschodnią (w kierunku centrum). Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Ruch jest płynny

- 100 metrów za skrzyżowaniem Puławskiej i Płaskowickiej z trzech pasów robią się dwa – opisuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. – Ruch odbywa się płynnie, spokojnie, bez większych utrudnień, ale po weekendzie może być gorzej – dodaje.

Jak zapowiedziała GDDKiA, taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez ok. dwa tygodnie.

Zmiany na PuławskiejUM
Zmiany na PuławskiejUM

Opóźniona obwodnica

Południowa Obwodnica Warszawy przebiegać będzie od węzła Konotopa, tu łączy się z autostradą A2, do węzła Lubelska, tu łączyć się będzie z trasą S17 czyli Wschodnią Obwodnicą Warszawy.

Początkowo odcinek od węzła Konotopa do węzła Lotnisko miał być gotowy w sierpniu 2012 roku.

Prace na budowie między węzłem Konotopa a al. Krakowską powoli dobiegają końca. Ten fragment obwodnicy umożliwi doprowadzenie ruchu z autostrady A2 do Raszyna i Włoch.

Jesienią tego roku drogowcy mają zakończyć budowę odcinka od al. Krakowskiej do Puławskiej, dzięki czemu kierowcy z autostrady A2 dojadą na Ursynów i lotnisko Chopina.

b//ec