Warszawskie szlagiery w afrykańskich aranżacjach

Warszawa

Fundacja Afryka InaczejKadr z teledysku "Nie masz cwaniaka..."

"Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", "Warszawa da się lubić" i "Jak przygoda to tylko w Warszawie". Trzy warszawskie szlagiery zyskały trzy nowe wersje. Zaskakujące aranżacje stworzył senegalski artysta Pako Sarr. Do każdej piosenki powstał też teledysk.

Wszystkie trzy teledyski powstały w ramach projektu "Afro-warszawiacy" fundacji Afryka Inaczej.

Artyści z Polski i Afryki

W nagraniu wzięli udział afrykański i polscy artyści. - Pomysł na realizację teledysków jest rezultatem naszych wcześniejszych działań – mówi Paweł Średziński z fundacji "Afryka Inaczej".

Jak dodaje przygotowane klipy wpisują się w ideę dialogu międzykulturowego. - Staramy się go prowadzić za pośrednictwem różnych form, w tym teledysków. Po raz kolejny połączyliśmy muzykę i obraz, aby trafić do jak najszerszego grona odbiorców – dodaje przedstawiciel fundacji.

Aranżacje Pako Sarra

"Nie masz cwaniaka nad warszawiaka" zaśpiewane przez Ifi Ude to pierwsze kobiece wykonanie tego utworu.Teledysk nakręcono na starej Pradze.

W nowej wersji utworu "Jak przygoda to tylko w Warszawie" poznajemy historię Inedes, studentki z Konga. W klipie towarzyszą jej członkowie grupy teatralnej Warszawiaki. Piosenkę wykonują Karolina Cicha, Mamadou Diouf i Sylwester Kozera z Kapeli Czerniakowskiej. Dwóch ostatnich zaśpiewało także "Warszawa da się lubić" na reggae'owo-dubową nutę.

Za muzykę do wszystkich trzech piosenek odpowiedzialny jest senegalski artysta Pako Sarr.

"NIE MASZ CWANIAKA NAD WARSZAWIAKA"

"JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE"

"WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ"

bf/b