Warszawskie nieruchomości na celownikach inwestorów

Warszawa

Warszawa znalazła się w gronie pięciu najchętniej wybieranych lokalizacji inwestycyjnych w Europie, w 2013 roku – wynika z najnowszego rankingu firmy CBRE. Liderem rankingu intencji inwestorów w sektorze nieruchomości pozostaje Londyn.

Według ekspertów CBRE, wiodącej światowej firmy doradczej w sektorze nieruchomości, za wysoką pozycją Warszawy stoi dobra kondycja gospodarcza Polski oraz korzystne perspektywy.

Poprawa nastrojów inwestycyjnych

O poprawie nastrojów wśród inwestorów może świadczyć fakt, że 58 procent badanych stwierdziła, iż zainwestuje na europejskim rynku nieruchomości więcej, niż w ubiegłym roku. W zeszłorocznym badaniu taką deklarację złożyło tylko 45 proc. respondentów.

W wyścigu o zainteresowanie inwestorów Warszawa pokonała m.in. Dublin, Hamburg, Frankfurt czy Madryt. Lepsze wyniki od stolicy osiągnęły jedynie Londyn, Monachium, Berlin i Paryż.

Analitycy CBRE podkreślają, że większość inwestorów wybierających Europę Środkowo-Wschodnią uważa Polskę za najbardziej atrakcyjny rynek dla inwestycji w nieruchomości.

Targi w Cannes

Zaprezentowany podczas tegorocznych targów nieruchomości MIPIM w Cannes raport jest rezultatem sondażu internetowego przeprowadzonego wśród ponad 360 inwestorów. Badanie pokazuje tendencje na międzynarodowym rynku nieruchomości, pozwalając m.in. na prognozowanie inwestycji w nadchodzącym roku.

Czytaj więcej o targach nieruchomości w Cannes:

Plac Defilad na sprzedaż. Warszawa jedzie do Cannes

Wielkie targowisko nieruchomości

b/roody