Warszawskie listy PiS do sejmiku: Tomaszewska, Kołodziejski, Dworczyk

Warszawa

| tvn24Kandydaci PiS do sejmiku

Była europoseł Ewa Tomaszewska, były szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, b. współpracownicy prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jakub Opara i Michał Dworczyk znaleźli się na czele warszawskich list PiS w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego.

We wtorek wieczorem komitet polityczny PiS zatwierdził listy do sejmików w całym kraju. Jak wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS, z warszawskiego okręgu obejmującego dzielnice Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Mokotów jedynkę otrzymał Witold Kołodziejski, w latach 2007–2010 przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, od 2010 wiceburmistrz Ursynowa.

Za nim znalazła się b. europoseł i b. posłanka Ewa Tomaszewska. Z kolei liderem listy obejmującej dzielnice Bemowo, Bielany, Ursus, Włochy, Ochota, Wola, Żoliborz został Michał Dworczyk, doradca premiera ds. wschodnich w czasie rządów PiS, w latach 2009–2010 doradca w Kancelarii Prezydenta w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Dwójka przypadła Jerzemu Wielgusowi - zastępcy przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

W okręgu, w skład którego wchodzą dzielnice: Białołęka, Rembertów, Targówek, Wawer, Wesoła, Praga Północ, Praga Południe jedynkę otrzymał stołeczny radny Tomasz Zdzikot. Na drugim miejscu znalazł się Jakub Opara, który pracował w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Po wyborach w 2010 roku w 51-osobowym sejmiku województwa mazowieckiego PiS zdobyło 14 mandatów. Więcej, bo 17 zdobyła PO; PSL wprowadził 13 radnych; SLD - 7.

PAP/ec