"Warszawskie dzieci" wybrzmiały z multimedialnej ławki

Warszawa

Ławka odgrywa cztery powstańcze utworyTVN24
wideo 2/2

Na placu Powstańców Warszawy odsłonięta została w piątek niezwykła ławka powstańcza. Można nie tylko usiąść i odpocząć, ale też wysłuchać utworów związanych z powstaniem.

Piosenki są cztery: "Warszawskie dzieci", "Pałacyk Michla", "Hej chłopcy, bagnet na broń" i "Marsz Mokotowa". Zostały wybrane przez mieszkańców Śródmieścia. - Zapytaliśmy, które z utworów, bo jest ich wiele i wszystkie są piękne, ważne i bliskie naszym sercom, chcieliby usłyszeć - mówił na konferencji Krzysztof Czubaszek, burmistrz dzielnicy.Piosenki włącza się za pomocą przycisków, które znajdują się na ławce obok tytułów. Sama ławka jest wykonana z szarego granitu. Jak powiedział burmistrz, pomysł jej postawienia wyszedł od Rady Osiedla Centrum. Władze Śródmieścia go poparły, a Zarząd Terenów Publicznych zrealizował.

Obchody 74. rocznicy

W przyszłym tygodniu warszawiacy obchodzić będą 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W programie obchodów jest m.in. spotkanie z powstańcami, spektakl Natalii Korczakowskiej i Marsz Pamięci. W piątek w Parku Wolności odbył się też koncert poświęcony twórczości Mieczysława Fogga, którego utwory wykonał duet Młynarski-Masecki z gościnnym udziałem Agaty Kuleszy, Joanny Kulig, Szymona Komasy, Barbary Kingi Majewskiej i Piotra Zabrodzkiego.Organizatorem obchodów jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

kw