Warszawscy policjanci nagrali kolędę

Warszawa

Komenda Główna PolicjiKolęda od policjantów

Chór Komendy Stołecznej Policji razem z Grzegorzem Wilkiem nagrali kolędę. Policjanci chcieliby, aby weszła ona do świątecznego kanonu, zwłaszcza w domach policjantów. Jeszcze w tym roku ma się ukazać singiel z nagraniem.

Autorem słów "Kolędy od policjantów" jest podinsp. Anna Zielińska-Brudek, która na co dzień pracuje w kieleckiej policji. Skomponowania muzyki podjął się zaś Romuald Lipko, znany kompozytor i współzałożyciel Budki Suflera. Do jej wykonania został zaproszony aktor i solista Grzegorz Wilk, któremu towarzyszył Chór Komendy Stołecznej Policji pod batutą Sylwii Krzywdy.

- Słowa tej nietypowej kolędy nawiązują do codziennej pracy policjantów i mówią o niesieniu bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom. Autorka tekstu odwołuje się w niej do przeżyć swoich, jak i koleżanek i kolegów w mundurze, którzy w Wigilijną Noc, pełniąc służbę, będą stać na straży zdrowia i życia innych i "na baczność i spocznij służyć będą człowiekowi" – tłumaczą policjanci.

Wydadzą singiel

Nagranie opublikowano na stronie Komendy Stołecznej Policji i Komendy Głównej Policji, ale jak zapowiadają policjanci, jeszcze w tym roku ma zostać wydany singiel.

- Zamierzeniem twórców było, aby "Kolęda od policjantów" stała się znana i była śpiewana przez wszystkich policjantów w Polsce – czytamy na stronie stołecznej policji.

jk/b