Warszawianek sposoby na upał

Warszawa

TVN24Jakie są sposoby warszawianek na upały?

Kurtyna wodna, spacer po lesie, woda z cytryną - warszawianki przed kamera TVN24 prześcigały się w przepisach na radzenie sobie z upałem. Warto z tych porad skorzystać, bo w czwartek z nieba będzie lał się żar.

POGODA NA CZWARTEK: BURZE I UPAŁ - CZYTAJ NA TVNMETEO.PL.

- Staram się dużo czasu spędzać w cieniu, z chłodnym napojem; ewentualnie spacery w lesie bądź innym zacienionym miejscu, gdzie jest chłodniej, bo słońce nie grzeje – przekonywała jedna ze spacerowiczek.

Inna ma prostszą radę: dużo wody z cytryną. – Jest najlepsza na upał – zachwalała reporterowi TVN24.

Prawdziwym hitem w stolicy okazały się jednak kurtyny wodne. Jedna z nich stoi na placu Zamkowym. – Można się fantastycznie schłodzić! – cieszy się kobieta, która dopiero co wyszła spod chłodnej atrakcji. W jej ślady szło wiele osób.

Były również panie, które w upale czują się jak ryba w wodzie. – Nie narzekajmy. Jesteśmy w takim klimacie, że potrzeba i deszczu i słońca – stwierdziła jedna z nich.

Temperatura idzie na rekord. Prognoza pogody

Według prognoz synoptyków TVN Meteo, czwartek może być najgorętszym dniem w roku. Słupki rtęci w kraju wskażą nawet 38 stopni Celsjusza. W Warszawie już przed południem ma być 31 st. C, zaś po południu aż 36 st. C. Wieczorem temperatura spadnie do 34 st. C.

Nad Polską nadal przechodzić mają burze, którym towarzyszyć będą ulewny deszcz (do 50 mm), silne porywy wiatru (90 km/h), a lokalnie nawet grad. Burze możliwe są wieczorem także w Warszawie.

Jak upał wpłynie na nasze samopoczucie?
TVN Meteo

Piątek w stolicy ma powitać nas chmurami, burzową aurą i "ochłodzeniem" do 28 st. C. Podobnie, ale jeszcze chłodniej (21 st. C) ma być w sobotę. W niedzielę prognozowana jest lepsza pogoda - słońce i 26 st. C.

O pogodzie w całym kraju czytaj więcej na tvnmeteo.pl.

Prognoza pogody na czwartek
TVN Meteo

W ostatni weekend warszawiacy korzystali z pięknej pogody nad Zegrzem:

Niedziela nad wodą
Błękitny24

bf/mz

Zdjęcie łączone na stronie głównej: PAP/Tomasz Gzell, TVN24.