Warszawiacy wybrali neon dla Zieleniaka

Warszawa

urzadochota.waw.plNeon dla Zieleniaka

Projekt z napisami w stylu retro wygrał w głosowaniu mieszkańców stolicy na nowy neon dla Zieleniaka. Wypełniony zielonym gazem zawiśnie na elewacji budynku nowego targowiska od ul. Grójeckiej.

- Zieleniak na Ochocie jest pierwszym z projektów, które dotyczą budowania centrów lokalnych. Przy ich realizacji chcemy zaoferować mieszkańcom funkcjonalną, ale również estetyczną przestrzeń do zakupów i spędzania czasu wolnego. Takie detale jak właśnie neon, mają duże znaczenie nie tylko w odbiorze tej przestrzeni przez warszawiaków, ale również wpisaniu tego budynku w charakter ulicy Grójeckiej - mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

- Forma, jaką przybrał zwycięski neon "Zieleniak" nawiązuje stylistyką do charakterystycznego kroju pisma z lat 50-60, który znany jest wszystkim ze sławnych polskich marek takich jak samochód Warszawa czy motor Junak. "Odręczny" napis, przełamuje minimalistyczną bryłę budynku zaprojektowanego przez pracownię architektoniczną JEMS - mówi Katarzyna Westrych z zespołu 370 Studio, który zaprojektował neon na zlecenie Zarządu Mienia m.st. Warszawy.

Warszawiacy mogli głosować na najładniejszy z czterech projektów nowego neonu od 5 do 10 lutego na stronie urzędu dzielnicy Ochota.

Zwycięski otrzymał 44 proc. głosów.

ep/ran