Warszawiacy przepytają nowego naczelnika estetyki

Warszawa

Mikołaj DługoszGrzegorz Piątek

We wtorek mieszkańcy stolicy będą mieli okazję porozmawiać osobiście z Grzegorzem Piątkiem - nowym naczelnikiem miejskiego biura estetyki.

We wtorek mieszkańcy stolicy będą mieli okazję porozmawiać osobiście z Grzegorzem Piątkiem - nowym naczelnikiem miejskiego biura estetyki.

Pytań jest wiele. Od reklam wielkoformatowych, kawiarnianych ogródków po niezagospodarowany plac Defilad. Dużo pytań rodzi również zagospodarowanie terenów wokół stacji drugiej linii metra.

To właśnie tymi sprawami w najbliższym czasie ma zajmować się Grzegorz Piątek, naczelnik miejskiego biura estetyki.

Mieszkańcy będą mogli podyskutować z nim w najbliższy wtorek o godzinie 19:15 w Barze Studio (PKiN). Dyskusja jest organizowana w ramach cyklu spotkań "Moje słuszne poglądy na wszystko".

Krytyk architektury i popularyzator modernizmu

Grzegorz Piątek dał się poznać mieszkańcom stolicy, jako osoba, która przygotowywała program, z którym Warszawa bezskutecznie ubiegała się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kilka lat temu, wraz z Jarosławem Trybusiem, stworzyli koncepcję Pawilonu Polskiego na Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku.

Piątek jest krytykiem architektury, kuratorem wystaw, znawcą i popularyzatorem modernizmu. Był jednym z pomysłodawców i założycieli fundacji Centrum Architektury. Skończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Ma 33 lata.

Na stanowisku naczelnika wydziału zastąpił Tomasza Gamdzyka.

Co najbardziej "kłuje w oczy"? Piszcie i wysyłajcie zdjęcia na Kontakt 24.

bf/roody