Warszawiacy oceniają. Plusy i minusy rządów Gronkiewicz-Waltz

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plPlusy i minusy Hanny Gronkiewicz-Waltz

- Miasto jest źle zarządzane, zdezorganizowane, jest ogonem Europy - mówią warszawiacy pytani o ocenę pracy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Inni wśród zalet jej rządów wymieniają: nowe inwestycje, umiejętność podejmowania trudnych decyzji oraz duże doświadczenie i rozsądek.

Przed zbliżającym się referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz zapytaliśmy warszawiaków o ocenę rządów prezydent.

Chwalą za inwestycje...

- Jest dobrym prezydentem. Jest rozsądną osobą z dużym doświadczeniem i uważam, że to, że ona jest prezydentem jest bardzo pożyteczne - mówiła kobieta, którą spotkaliśmy przy urzędzie dzielnicy na Ursynowie.

Warszawiacy chwalili prezydent również za miejskie inwestycje, które wg nich może i są spowolnione, ale najważniejsze, że wciąż pojawiają się kolejne.

... krytykują za bałagan

Niektórzy jednak uważali, że tempo rozwoju miasta jest zbyt wolne i właśnie dlatego prezydent powinna zostać odwołana. - Musimy iść jak burza do przodu, a nie się wlec. Będziemy zawsze ogonem Europy? – pyta mężczyzna na Pradze.

Nasi rozmówcy wymieniali minusy: - Dużo mówi mało robi. Jest niekonsekwentna w działaniu. W mieście panuje bałagan. Miastem rządzi kasta urzędnicza.

Referendum 13 października

Referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydent Warszawy odbędzie się 13 października. Tego dnia lokale wyborcze będą czynne od 7 do 21. Na kartach do głosowania znajdzie się jedno pytanie: Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Beaty Gronkiewicz-Waltz Prezydenta m.st. Warszawy przed upływem kadencji?

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy głosowali wyborach na prezydenta Warszawy w 2010 roku. Wtedy w głosowaniu wzięło udział 649 049 osób. Czyli teraz musi iść do urn co najmniej 389 430 osób. Wynik referendum będzie rozstrzygający, jeżeli na jedno z rozwiązań oddanych zostanie więcej niż połowa ważnych głosów.

Inicjatorem referendum jest Warszawska Wspólnota Samorządowa. Podpisy pod wnioskiem o jego przeprowadzenie zbierały też m.in. PiS i Ruch Palikota. Gronkiewicz-Waltz zarzuca się m.in. podwyżki cen biletów, nieprzygotowanie miasta do przejęcia gospodarki odpadami od 1 lipca br., źle prowadzone inwestycje i rozrost biurokracji.

Jakie widzicie plusy, a jakie minusy rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz? Napiszcie na forum Tvnwarszawa.pl.

WSZYSTKO O REFERENDUM W WARSZAWIE - ZOBACZ.

SPRAWDŹ, KTO MOŻE GŁOSOWAĆ W REFERENDUM.

SPRAWDŹ OPINIE WARSZAWIAKÓW O REFERENDUM.

band/roody