Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Warszawiacy lubią metro. 90 proc. pozytywnych ocen

Najnowsze

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plPozytywne oceny dla metra

Ponad 90 proc. mieszkańców stolicy pozytywnie oceniło działanie metra. W porównaniu z 2012 rokiem spadł jednak procent pasażerów bardzo zadowolonych z funkcjonowania podziemnej kolejki - z 38,1 proc. do 31,4 proc.

Mieszkańcy stolicy po raz dziewiąty oceniali funkcjonowanie metra. Pozytywnie na temat podziemnej kolejki wypowiedziało się 93,9 proc. respondentów. Według 62,5 proc. badanych warszawskie metro funkcjonuje dobrze, a zdaniem 31,4 proc. - bardzo dobrze.

87 proc. badanych wypowiedziało się pozytywnie o częstotliwości kursowania pociągów w godzinach porannych oraz południowych i popołudniowych (4-9 i 9-14), odsetek osób zadowolonych z częstotliwości kursowania metra w godzinach wieczornych (19-24) wyniósł 74 proc.

Punktualnie, szybko, bezpiecznie

Punktualność pociągów pozytywnie oceniło 94 proc. badanych, szybkość jazdy - 91 proc., a bezpieczeństwo - 92 proc. 84 proc. respondentów pozytywnie wypowiedziało się o systemie informacji w wagonach i na stacjach metra. Zadowolonych z udogodnień dla osób niepełnosprawnych było 61 proc. osób.

Jeśli chodzi o służby funkcjonujące w metrze, najwięcej ankietowanych było zadowolonych z obsługi sprzątającej - 83 proc. Obsługę techniczną pozytywnie oceniło 81 proc. badanych, obsługę handlową - 80 proc. O ochronie metra dobrze wypowiedziało się 74 proc. warszawiaków, o policji - 66 proc.

Ulubiony Plac Wilsona

Stacją najbardziej lubianą przez mieszkańców stolicy, tak samo jak przed rokiem, okazała się stacja Plac Wilsona (10,9 proc.). Druga stacja w rankingu to Stare Bielany (6,4 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Wilanowska (4,4 proc.). Ponad połowa pytanych nie wskazała ulubionej stacji.

Badanie na zlecenie spółki Metro Warszawskie, o wynikach którego ratusz poinformował we wtorek, przeprowadziła w czerwcu firma Communication Service. Wzięło w nim udział 1509 osób. Więcej o badaniu można przeczytać na stronie www.metro.waw.pl.

Wysokiej oceny nie popsuło zamknięcie dwóch stacji metra i tok w komunikacji zastępczej:

PAP/wp/b

Ścisk w popołudniowym szczycie. Warszawa bez dwóch stacji metraTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk /tvnwarszawa.pl