Zmieniają rozkład jazdy pociągów. Na Zachodnim włączany będzie nowy system sterowania ruchem

Autor:
mg
Źródło:
PAP
Nowy peron i kładka na Dworcu Zachodnim (wideo z grudnia 2021 roku)
Nowy peron i kładka na Dworcu Zachodnim (wideo z grudnia 2021 roku)Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plNowy peron i kładka na Dworcu Zachodnim (wideo z grudnia 2021 roku)

W poniedziałek wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów - poinformowała spółka PKP PLK. Zmiany są spowodowane włączaniem nowych urządzeń systemu sterowania ruchem. Niektóre pociągi pojadą zmienioną trasą, inne zostaną skrócone lub odwołane. Podróżni przed wyjazdem powinni sprawdzić rozkład jazdy.

Na stacji Warszawa Zachodnia od 28 listopada do 10 grudnia zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów - poinformowała spółka PKP PLK. Jak podała, zmiana rozkładu jazdy związana jest z kolejnym etapem prac i wymogami bezpieczeństwa. Na stacji włączane będą nowe urządzenia systemu sterowania ruchem.

"Niektóre pociągi pojadą zmienioną trasą przez stację Warszawa Gdańska. Niektóre połączenia będą skrócone lub odwołane" - poinformowano.

"Pasażerów prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w kursowaniu i sprawdzenie przed podróżą rozkładu jazdy pociągów. Szczegóły dostępne na stronie i w aplikacji portalpasazera.pl oraz na stronach przewoźników" - podano.

Zakres prac

Na stacji Warszawa Zachodnia pociągi zatrzymują się przy ośmiu peronach. Równocześnie na kilku poziomach są kontynuowane prace. Wybudowano kilkanaście kilometrów nowych torów. Ponad 50 nowych rozjazdów umożliwia ruch pociągów. Stawiane są słupy i rozwieszana jest sieć trakcyjna.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują za ok dwa miliardy złotych netto projekt "Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia". Projekt ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku.

Autor:mg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości