Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Zmiany przy budowie POW. Inaczej pojedziemy też przy Wale Miedzeszyńskim

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Budowa POW w Wawrze - kwiecień 2020GDDKiA
wideo 2/3
Postępy na budowie POW w kwietniu

Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają w najbliższych dniach nowe utrudnienia związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Organizacja ruchu zmieni się także w rejonie przebudowy Wału Miedzeszyńskiego oraz Wybrzeża Helskiego.

Zmiany związane z budową POW zostaną wprowadzone na Ursynowie i w Wawrze. W pierwszej kolejności, od czwartku 30 kwietnia wykonawca wawerskiego odcinka nowej trasy zamierza uruchomić nowo wybudowane rondo przy skrzyżowaniu Izbickiej i Przełęczy. Oznacza to także uruchomienie pętli autobusowej w jej docelowej lokalizacji przy cmentarzu. Wdrażanie nowej organizacji ruchu zaplanowano około godziny 10.

Urząd miasta zapowiada, że tego dnia kierowcy jadący ulicą Patriotów w kierunku Józefowa nie będą już musieli omijać placu budowy, korzystając z tymczasowych dróg. Umożliwiony zostanie im wjazd na nowe jezdnie zjazdów z przyszłej POW.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy PatriotówUrząd Miasta

Po majówce, czyli od poniedziałku na ulicy Izbickiej obowiązywał będzie ruch wahadłowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Zmiana dotyczy odcinka od Kwitnącej Akacji do placu budowy.

Z kolei we wtorek, od około godziny 8.00 na Ursynowie rozpocznie się budowa drugiej części ronda na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Pileckiego. Spowoduje to przerzucenie ruchu na północną część jezdni Płaskowickiej i zwężenie przy południowym wlocie od strony Pileckiego. Natomiast ruch pieszy i rowerowy zostaną skierowane na wschodnią część ronda.

Zmiana organizacji ruchu na Ursynowie

Zmiany na Wale Miedzeszyńskim

Organizacja ruchu w rejonie Wału Miedzeszyńskiego zmieni się w poniedziałek wieczorem. Około 23.30 otwarty zostanie wlot ulicy Przewodowej. Z powodu dalszych prac przy przebudowie ulicy, połączenie z Wałem utraci Strzygłowska. Jednocześnie autobusy linii 142 wrócą na trasę przebiegającą ulicą Przewodową.

Objazd zamkniętego odcinka Wału MiedzeszyńskiegoUrząd Miasta

Zamknięta zatoka parkingowa na Ratuszowej

W poniedziałek zamknięta zostanie też zatoka parkingowa na Ratuszowej za skrzyżowaniem z Wybrzeżem Helskim. Będzie tam obowiązywał zatrzymywania się. Wykonawca przebudowy Wybrzeża Helskiego rozpocznie pierwsze prace w rejonie Ratuszowej.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA