Najnowsze

Od czerwca zmiany w Karcie warszawiaka

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
ZTMKarta warszawiaka

Podczas czwartkowej sesji Rada Warszawy uchwaliła zmiany w funkcjonowaniu Karty warszawiaka. Osoby zameldowane w stolicy nie będą musiały przedstawiać potwierdzenia rozliczenia podatku dochodowego.

To duże ułatwienie dla warszawiaków. Zgodnie z przyjętą uchwałą, do uzyskania Karty warszawiaka przez osobę zameldowaną w stolicy nie będzie już wymagane potwierdzenie rozliczenia podatku dochodowego w Warszawie. Uprawnienia zostaną wgrane na kartę miejską, na podstawie stałego adresu zameldowania w Warszawie.

E-hologram będzie ważny do końca roku, a nie jak to jest obecnie, do 30 września czyli będzie więcej czasu na jego przedłużenie np. w biletomacie.

Zmiany w Karcie młodego warszawiaka i Warszawskiej Karcie Rodziny

Uproszczone zostało także uzyskanie Karty młodego warszawiaka. Sprawę tę załatwi jeden rodzic lub opiekun. Tak samo będzie w przypadku Warszawskiej Karty Rodziny. Do biletu imiennego dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci, zamieszkałego na terenie Warszawy, uprawnione będą dzieci, jeżeli co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów jest zameldowany w Warszawie na pobyt stały albo mieszka w Warszawie i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym w stolicy, bez względu na to, czy osiąga dochód.

Osoby niezameldowane w Warszawie oraz ich dzieci, chcący uzyskać uprawnienia, tak jak dotychczas będą musiały dostarczyć do wglądu rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w US Warszawa wraz ze wskazaniem adresu zamieszkania na terenie Warszawy.

Uchwała wejdzie w życie 1 czerwca 2022 roku.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o tym, jak wgrać e-hologram na karcie:

Jak wgrać e-hologram w biletomacie?
Jak wgrać e-hologram w biletomacie?ZTM

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości