Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Warszawa żegna Havla

Warszawa

fot. PAP/Epa/Filip Singer

Księga kondolencyjna po śmierci byłego prezydenta Czech Vaclava Havla zostanie dziś wystawiona w Ambasadzie Republiki Czeskiej w Warszawie przy ul. Koszykowej 18. Wpisów będzie można dokonywać od godz. 14 do 16 dziś, a także w środę i czwartek.

Vaclav Havel był pierwszym demokratycznym prezydentem Czech, architektem przemian, jakie zaszły w Czechosłowacji po upadku żelaznej kurtyny, a także znanym dramaturgiem.

Zmarł w niedzielę w wieku 75 lat w swym wiejskim domu w Hradeczku, na pogórzu Karkonoszy. Bezpośrednią przyczyną zgonu była niewydolność układu krążenia. Havel czuł się osłabiony od wiosny, kiedy nabawił się poważnego zapalenia górnych dróg oddechowych.

Pogrzeb Vaclava Havla odbędzie się w piątek w południe. Uroczystość najprawdopodobniej będzie miała miejsce w praskiej katedrze św. Wita.

W środę w Warszawie o godz. 18 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłego byłego prezydenta Czech.

Czytaj też na tvn24.pl

tvn24.pl//roody