Autobus gwałtownie zahamował. "Pasażerka uderzyła w wystający element"

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plZderzenie z udziałem autobusu miejskiego na Gagarina

Pasażerka autobusu linii 167 trafiła do szpitala po tym, jak pojazd gwałtownie zahamował. Nasz reporter Tomasz Zieliński dowiedział się, że powodem nagłego zatrzymania autobusu było zderzenie z samochodem osobowym.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Do zderzenia doszło na ulicy Gagarina, przed skrzyżowaniem z Sielecką. Na miejscu pracują policja oraz służby Miejskich Zakładów Autobusowych. Wcześniej wezwano też pogotowie ratunkowe. - Pasażerka autobusu linii 167 przewróciła się podczas hamowania. Została zabrana do szpitala - informuje Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dowiedział się nasz reporter Tomasz Zieliński, który był na miejscu zdarzenia, autobus zderzył się z samochodem osobowym. - Kierująca toyotą chciała skręcić w Sielecką, ale tłumaczy, że nie zauważyła jadącego prawym pasem autobusu. Doszło do zderzenia - opisuje.

Te informacje potwierdza rzecznik MZA Adam Stawicki. - Z naszych informacji wynika, że kobieta, która zmieniała pas ruchu, zajechała drogę autobusowi, który gwałtownie zahamował. Pasażerka przewróciła się i uderzyła w wystający element wyposażenia pojazdu. Była przytomna, gdy zabierano ją do szpitala - zaznacza. - Autobus ma znaczne uszkodzenia: wybite dwie szyby i zniszczony lewy, przedni bok - dodaje.

Nasz reporter ostrzega, że zablokowany został prawy pas jezdni Gagarina w kierunku Sobieskiego.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl