Najnowsze

Żar poleje się z nieba, w Warszawie nawet 35 stopni. Ochłody można szukać przy kurtynach wodnych

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP
Tomasz Wasilewski o kulminacji fali upałów w Polsce
Tomasz Wasilewski o kulminacji fali upałów w PolsceTVN24
wideo 2/2
TVN24Tomasz Wasilewski o kulminacji fali upałów w Polsce

Czwartek, tak jak w całej Polsce, również w Warszawie będzie bardzo upalny. Termometry w stolicy pokażą aż 35 stopni Celsjusza w cieniu. W kilku lokalizacjach w centrum miasta ustawiono kurtyny wodne.

Jak podaje portal tvnmeteo.pl, w ciągu dnia w Warszawie pojawi się zachmurzenie umiarkowane i małe, bez opadów. Wieczorem możliwa burza. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą nawet 34-35 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

Ze względu na bardzo wysokie temperatury, które od kilku dni doskwierają mieszkańcom stolicy, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło w centrum miasta wodne kurtyny.

Wodne pióropusze rozpryskują wodę na wysokość ok. 2 metrów. Działają od poniedziałku 27 czerwca do czasu ustania upałów.

Kurtyny wodne - lokalizacje

Kurtyny wodne ustawione są w ośmiu lokalizacjach: na placu Zamkowym, na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Mikołaja Kopernika, na placu Trzech Krzyży w okolicy pomnika Wincentego Witosa, na placu Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, na ul. Floriańskiej przy bazylice Św. Floriana, na Bulwarze Flotylli Wiślanej, na Nowym Świecie przy ul. Smolnej i na Skwerze Hoovera.

W najbliższym czasie, w uzgodnieniu z urzędami stołecznych dzielnic, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zainstaluje też bramki wodne rozpylające mgiełkę wodną, które będą działać przez całe lato. Bramki będą uruchamiane i wyłączane przez pracowników urzędów.

MPWiK apeluje jednocześnie, aby chronić się przed słońcem i dbać o odpowiednie nawodnienie. Dotyczy to zwłaszcza seniorów i dzieci.

Autor:dg

Źródło: tvnmeteo.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości