Najnowsze

Rozszczelnienie rury z gazem. Most Śląsko-Dąbrowski był zamknięty

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Most Śląsko-Dąbrowski był zamknięty
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Most Śląsko-Dąbrowski był zamknięty

Wyciek gazu na moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. Na miejscu pracowali strażacy i pogotowie gazowe. Przeprawa została na około pół godziny zamknięta dla kierowców i pieszych.

Jak poinformował nas Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej, doszło do rozszczelnienia rury z gazem biegnącej pod mostem Śląsko-Dąbrowskim. - Na miejscu pracują policja, pogotowie gazowe i cztery zastępy strażaków. Cały most jest nieprzejezdny zarówno dla kierowców, jak i tramwajów - przekazał nam po godzinie 11 strażak. I dodał, że zablokowany został także jeden pas alei "Solidarności" przed mostem.

Tuż przed 12 Konopka poinformował o zakończeniu akcji. - Most jest już przejezdny - powiedział.

Straż pożarna poinformowała, że do rozszczelnienia rury doszło podczas prac ziemnych. Została uszkodzona przez koparkę.

"W związku z zamknięciem dla ruchu tramwajowego i kołowego trasy mostu Śląsko-Dąbrowskiego, tramwaje linii 413, 20, 2326, oraz autobusy linii 160190 kierowane są na trasy objazdowe" - informował wcześniej w komunikacie Warszawski Transport Publiczny.

Informację o utrudnieniach potwierdziła nam także Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Wstrzymany ruch kołowy i pieszy na moście Śląsko-Dąbrowskim. Nieprzejezdny jest także odcinek Wybrzeża Helskiego od Okrzei do Ratuszowej. Policjanci kierują na objazdy - relacjonowała policjantka. I dodała, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości