Najnowsze

Zamiana budynków na Woli. MPO przejmie dawną szkołę, uczniowie dostaną budynek na Młynowie

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
MPO przejmie budynek dawnej szkoły

Wolscy urzędnicy zapowiadają zamianę budynków pomiędzy dzielnicą i miejską spółką zajmującą się śmieciami. W ręce Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania trafi dawna szkoła u zbiegu Twardej i Złotej. Natomiast siedziba firmy przy Obozowej zostanie przeznaczona na cele edukacyjne.

Budynek szkoły na działce przy Złotej 72 został wyłączony z użytkowania w 2003 roku. Nadzór budowlany uznał wówczas, że jest to konieczne ze względu na zły stan techniczny obiektu. Dotychczas właścicielem dawnej szkoły była miejska spółka Sedeco, zajmująca się usługami budowlanymi i zarządzaniem nieruchomościami.

Wolski urząd dzielnicy poinformował przed weekendem, że wkrótce sytuacja tego miejsca ma się odmienić. - Spółka, która jest właścicielem budynku szkoły, zostanie włączona do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, a w zamian za tę nieruchomość MPO odda dzielnicy działkę ze swoją siedzibą przy ulicy Obozowej – wyjaśnia w komunikacie warszawski radny Mariusz Budziszewski. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy.

Jak wyjaśniono w komunikacie wolskiego ratusza, dotychczasowa siedziba MPO przy Obozowej zostanie przeznaczona na cele edukacyjne. Zapotrzebowanie na nowe placówki oświatowe jest ogromne, bo w okolicy buduje się wciąż wiele nowych osiedli. - W sąsiedztwie granicy ze Śródmieściem mamy zabezpieczone potrzeby edukacyjne mieszkańców. Takich działek potrzebujemy w okolicach Obozowej, czy na Odolanach gdzie co roku powstaje kilka nowych bloków – wyjaśnia burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Problem z działką pod nową szkołę na Odolanach

Na Odolanach dobiega końca budowa nowej szkoły przy ulicy Karlińskiego. Ma być gotowa do przyjęcia pierwszych uczniów w 2022 roku. Przewidziano, że będzie się w niej uczyło około 700 osób. Są tam również dwie inne szkoły, które z powodu przepełnienia funkcjonują obecnie w trybie dwuzmianowym.

Władze Woli zwróciły się w ostatnim czasie także do wojewody mazowieckiego o przekazanie dzielnicy działki z zasobów państwowych. Ich inicjatywę wspierają również radni. Jedna z nich - Joanna Tracz-Łaptaszyńska - przygotowała w tej sprawie petycję. Dotychczas poparło ją ponad 160 osób. Jak czytamy w petycji, procedowany właśnie plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje, że nowa szkoła mogłaby powstać na gruntach Skarbu Państwa przy ulicy Stanisława Worcella.

Informowaliśmy też o otwarciu letnich basenów:

Park Wodny Moczydło został otwarty
Park Wodny Moczydło Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UD Wola

Pozostałe wiadomości