Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Nie działają zalane schody ruchome i winda przy placu Zamkowym

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kk/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Skutki ulewy na GrochowieTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
  wideo 2/3
  Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plSkutki ulewy na Grochowie

  Po środowej ulewie konieczne było wyłączenie windy i schodów ruchomych łączących plac Zamkowy z trasą W-Z. Utrudnienia potrwają do końca tygodnia.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Pieszych ostrzegł w czwartek rano Zarząd Dróg Miejskich, informując na Facebooku o wyłączeniu windy i schodów ruchomych. "Trwa osuszanie urządzeń i sprawdzanie ich stanu technicznego. Będą nieczynne do końca tego tygodnia. Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy we wpisie.

  W komentarzach pod postem pojawiły się pytania, dlaczego urządzenia nie są należycie chronione przed deszczem. "Nie przed każdym zjawiskiem naturalnym da się całkowicie zabezpieczyć. Czasem zdarzają się awarie. Oczywiście równolegle z naprawą badamy jak doszło do tej sytuacji, żeby zapobiec jej w przyszłości" - odpowiedzieli drogowcy.

  Alarm burzowy

  Po środowych burzach warszawscy strażacy interweniowali ponad sto razy. Usuwali powalone drzewa i połamane gałęzie, walczyli też ze skutkami podtopień. Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, doszło do nich między innymi na Grochowie, Saskiej Kępie i w rejonie mostu Poniatowskiego.

  W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny wydał alarmy przed burzami z gradem. Obowiązuje pierwszy stopień ostrzeżenia, jednak meteorolodzy nie wykluczają, że czwartkowe opady na Mazowszu spowodują jego podniesienie.

  Autor:kk/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: ZDM / Facebook