Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Maszynista zauważył zadymienie w tunelu. Zamknięto 10 stacji metra

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plUtrudnienia w metrze. Maszynista zauważył zadymienie

Utrudnienia na pierwszej linii metra. Po tym, jak maszynista zauważył dym w tunelu, zamknięto 10 stacji od Kabat do Pola Mokotowskiego. Z kierunku Młocin można było dojechać tylko do Politechniki. Uruchomiono autobusową linię zastępczą. Straż pożarna uspokaja, że nie doszło do pożaru.

Informację przekazał nam Maciej Czerski z Metra Warszawskiego. Powiedział, że po informacji o zadymieniu, z przyczyn bezpieczeństwa, wyłączono 10 stacji: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie. Linia kursuje wyłącznie w pętli na odcinku Politechnika - Młociny.

Michał Kopka ze straży pożarnej sprecyzował, że zadymienie pojawiło się w tunelu na odcinku od stacji Służew do stacji Ursynów. Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży. - Sprawdzono wspomniany odcinek tunelu. Strażacy wyczuli woń spalenizny, ale nie było tam pożaru - powiedział.

Jak dodał, na stacji Służew prowadzone są prace budowlane. - W ich okolicy wydobywa się podobna woń spalenizny - zaznaczył. Działania strażaków zakończyły się przed godziną 12. Po 12 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o przywróceniu ruchu.

Zastępcza linia autobusowa kursowała na trasie pierwszej linii metra od Politechniki do Kabat.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości