Najnowsze

Wypompowali wodę z miejskiego basenu, umyli nią ulice

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
umWodą z basenów myją ulice

- Woda z miejskiego basenu na Pradze Południe posłużyła do umycia 200 kilometrów warszawskich ulic. Akcję wypompowywania koordynowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wesołej – informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. 

11 wozów zatankowało do cystern 100 metrów sześciennych wody z pływalni Szuwarek przy ulicy Kwatery Głównej 13. Z takim "ładunkiem" polewaczki firmy pracującej na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta ruszyły na warszawskie ulice.

Karolina Gałecka zaznacza, że nie pierwszy raz ratusz wykorzystał wodę z basenu do czyszczenia miasta. - W marcu 510 metrów sześciennych wody z pływalni przy Jagiellońskiej posłużyło do umycia 300 kilometrów jezdni. Za tydzień podobna akcja zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem wody z pływalni Wodnik, zlokalizowanej również na Pradze Południe – mówi rzeczniczka.

Ze względów konserwacyjno-sanitarnych woda w basenach musi być wymieniana. - Przekazanie wody do wykorzystania w pracach porządkowych zamiast zrzutu do kanalizacji wspiera miejską ideę racjonalnego gospodarowania wodą – przekonuje Karolina Gałecka.

1300 kilometrów warszawskich ulic, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, od wiosny do jesieni jest czyszczonych na mokro przynajmniej raz na tydzień.

Informowaliśmy również o dezynfekcji ulic Warszawy:

Dezynfekcja na ulicach Warszawy
Dezynfekcja na ulicach WarszawyTVN24

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: um

Pozostałe wiadomości