Wstrzymane loty na Okęciu. Samoloty nie startowały i nie lądowały przez pół godziny

Autor:
dg/b
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Spór między PAŻP a kontrolerami. Uzgodniono wspólne stanowisko dotyczące aspektów bezpieczeństwa
Spór między PAŻP a kontrolerami. Uzgodniono wspólne stanowisko dotyczące aspektów bezpieczeństwaTVN24
wideo 2/5
TVN24Spór między PAŻP a kontrolerami. Uzgodniono wspólne stanowisko dotyczące aspektów bezpieczeństwa

Czwartek to kolejny dzień opóźnień na Lotnisku Chopina. W godzinach porannych na około 30 minut wstrzymano wszystkie operacje. Jak poinformował przedstawiciel warszawskiego portu lotniczego, zabrakło personelu kontroli ruchu lotniczego.

Do redakcji Kontakt 24 napisał Sebastian, pasażer opóźnionego lotu z Warszawy do Barcelony. "Ze względu na brak kontrolerów zostały wstrzymane wszystkie starty z lotniska Okęcie. Jak powiedział Kapitan B 737-800 lecącego do Barcelony przez najbliższe 30 minut zostały wstrzymane wszystkie starty. Pasażerowie czekają na pokładzie, planowy wylot 7:50" - napisał po godzinie 8 czytelnik.

Piotr Rudzki z zespołu prasowego Lotniska Chopina potwierdził, że były wstrzymane starty i lądowania. "Z powodu braku personelu kontroli ruchu lotniczego PAŻP, starty i lądowania na lotnisku w Warszawie zostały wstrzymane na około 30 minut. Aktualnie ruch jest przywrócony" - poinformował w przesłanej redakcji Kontaktu 24 wiadomości.

Loty na lotnisku Chopina były wstrzymane przez około pół godziny Sebastion8uy/Kontakt 24

Opóźnienia na Lotnisku Chopina

Od ubiegłego piątku na warszawskim lotnisku występują opóźnienia w operacjach lotniczych. Przyczyną są braki kadrowe wśród kontrolerów.

Przykładowo w środę samolot z Amsterdamu do Warszawy przyleciał na stołeczne lotnisko 20 minut później, niż planowano. Spóźniony o 35 minut był też przylot z Paryża. Aż o godzinę później przyleciały natomiast samoloty z Londynu i Frankfurtu. Znacznie później na miejsce dotarli też pasażerowie z Tel Awiwu (50 minut) i Sztokholmu (45 minut). Opóźnienia dotyczyły także odlotów - rejs do Heraklionu odbył się godzinę i 25 minut później względem planowanego rozkładu.

We wtorek informowaliśmy o rekordowych opóźnieniach na polskim niebie podczas ostatnich dni - sięgały niemal 20 tysięcy minut w ciągu całego dnia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:dg/b

Źródło: Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sebastion8uy/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości