Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Wrzesień nad Wisłą: warsztaty fotograficzne i krawieckie, rejsy łodzią. A w nagrodę za sprzątanie plaży czeka lot balonem

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UM WarszawaMiasto zaprasza mieszkańców na wspólne spędzanie czasu nad Wisłą

Miasto zaprasza mieszkańców na wspólne spędzanie czasu nad Wisłą. We wrześniu odbędą się tam między innymi bezpłatne warsztaty fotograficzne ze zdobywcą nagrody Word Press Photo, a z plaży Saskiej kursować będą rejsy rekreacyjne po Wiśle jachtem żaglowym. Natomiast dla tych, którzy zadbają o czystość nadwiślańskich plaż, ratusz przewidział nagrodę - lot balonem.  

- Dzielnica Wisła to miejsce, które łączy - wspólna przestrzeń, która skupia ludzi w każdym wieku, o różnych stylach życia i ze wszystkich dzielnic. To tu spotykamy się, by odpocząć, zrelaksować się, bawić czy uprawiać sport. Przez cały sezon letni serce Warszawy bez dwóch zdań najmocniej bije nad Wisłą. We wrześniu Dzielnica Wisła nie zwolni tempa w ofercie atrakcji dla mieszkańców Warszawy – mówi cytowana w komunikacie Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Warszawy.

Jak podaje miasto od początku sezonu letniego na czterech warszawskich plażach – Saskiej, Poniatówce, Żoliborz i Rusałce/ZOO – mieszkańcy i goście stolicy wypożyczyli ponad 106 tysięcy bezpłatnych leżaków i równie wiele książek w ramach akcji "Zaczytaj się nad Wisłą", a mobilne serwisy dokonały napraw 300 rowerów. "Miasto zorganizowało także przeszło 250 godzin darmowych warsztatów edukacyjnych i animacji związanych między innymi z ekologią i sportem oraz osiem koncertów relaksacyjnych, sześć spektakli teatralnych i cztery seanse ekologicznego kina plenerowego" - podsumowuje stołeczny ratusz.

I zapowiada, że równie dużo będzie się dziać nad Wisłą we wrześniu. W tym miesiącu zaplanowano m.in.: bezpłatne warsztaty fotograficzne, które poprowadzi zdobywca nagrody Word Press Photo oraz edukacyjne spacery przyrodnicze. W soboty z plaży Saskiej na Pradze kursować będą rejsy rekreacyjne po Wiśle jachtem żaglowym typu Omega. Dzielnica zaprasza też na warsztaty krawieckie, gdzie można będzie "nauczyć się twórczo przerabiać rzeczy z drugiej ręki".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Plenerowa joga nad WisłąUM Warszawa

Za wspólne sprzątanie nadwiślańskich brzegów czeka nagroda

Ratusz zwraca uwagę, że bogata oferta nadwiślańskich terenów sprawia, że coraz więcej osób wybiera te okolice na spędzanie wolnego czasu, jednak ma to jednak też negatywne konsekwencje: "Obszar Dzielnicy Wisła jest zaśmiecany - odpady pozostawiane są poza koszami, w lasach łęgowych czy w piasku plaż. Dlatego Dzielnica Wisła w myśl promowania ekologicznych nawyków, uruchomiła akcję Wznieś się #NadWisłą – 6 spotkań i 6 zbiórek podczas których uczestnicy akcji wspólnie oczyszczają warszawskie plaże i ich najbliższą okolicę".

Akcja trwa od 31 lipca. Miasto przewidziało dla wszystkich osób, które wezmą udział w minimum czterech ekozbiórkach nagrodę – lot balonem na uwięzi.

Ostatnią zbiórkę zaplanowano na Plaży Poniatówka, 18 września, w dniu międzynarodowej akcji World Cleanup Day. "To dzień, w którym miliony wolontariuszy w 180 krajach na całym świecie będzie mieć ten sam cel: przeciwdziałać globalnej epidemii odpadów i mniej zanieczyszczać Ziemię. Na uczestników będą czekały niezbędne akcesoria: rękawiczki, worki na śmieci oraz środki ochrony osobistej" - informuje ratusz.

Dla osób, które wezmą udział w minimum czterech ekozbiórkach, miasto przewidziało nagrodę – lot balonem na uwięziUM Warszawa

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości