Najnowsze

Podejrzany o handel narkotykami był poszukiwany listem gończym. W trakcie próby zatrzymania uciekł na dach

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała 45-latka podejrzanego o handel narkotykami
KSPPolicja zatrzymała 45-latka podejrzanego o handel narkotykami

Podczas wspólnej akcji policjantów z Warszawy i Wrocławia zatrzymano 45-latka podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Został tymczasowo aresztowany.

Jak przekazała Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców KSP ustalili, że podejrzany 45-latek przebywa w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia. Kiedy policjanci pojawili się pod ustalonym adresem, poszukiwany mężczyzna próbował uciekać. Ukrył się na dachu budynku. - Tam został zatrzymany, a następnie sprowadzony do mieszkania. Podczas przeszukania lokalu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli nielegalnie posiadaną broń oraz narkotyki - przekazała Putyra. W zatrzamaniu mężczyzny uczestniczyli również policjanci z oddziału kontrterrorystycznego wrocławskiej komendy.

Putyra poinformowała, że 45-latek usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci marihuany w ilości nie mniejszej niż 650 kg i innych narkotyków oraz środków psychotropowych. - Dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie podczas zatrzymania bez zezwolenia broni gazowej wraz z amunicją oraz środków odurzających w postaci ziela konopi o wadze ponad 100 gramów. Podejrzany był też poszukiwany listem gończym do odbycia 6 lat i 6 miesięcy kary pozbawienia wolności - podkreśliła policjantka.

Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego 45-latka. Nadzór nad prowadzonym postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości