Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Zerwał z szyi kobiety łańcuszek, był poszukiwany do odbycia kary więzienia

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała 35-latka podejrzanego o kradzież zuchwałą

Policjanci z Woli zatrzymali 35-latka podejrzanego o podwójną kradzież. Jak podała policja, mężczyzna zerwał starszej kobiecie łańcuszek z szyi, po czym uciekł. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Wcześniej już trzykrotnie przebywał w więzieniu.

Jak poinformowała Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Warszawa IV, policjanci zostali powiadomieni o kradzieży łańcuszka.

- Starsza kobieta była wystraszona sytuacją i przerażona zachowaniem sprawcy. Ze wstępnych informacji wynika, że sprawca wykorzystał moment, kiedy kobieta wchodziła do klatki schodowej. Nie ujawniając swoich zamiarów, podbiegł do niej i przytrzymał jej drzwi wejściowe do budynku. Po chwili złapał ręką za łańcuszek, który kobieta miała na szyi. Szarpnął i zerwał go wraz z wisiorkiem. Po tym wsiadł na rower i odjechał z miejsca - przekazała policjantka.

Sulowska dodała, że funkcjonariusze szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o tę zuchwałą kradzież. Jak wskazała, był on znany policjantom z wcześniejszych przestępstw i wykroczeń.

Dobrze znany wymiarowi sprawiedliwości

- Policjanci szybko ustalili jego miejsce pobytu, tam też się udali. Zaskoczony wizytą policjantów został doprowadzony do komendy. Operacyjni wiedzieli, że 35-latek ukrywa się przed organami ścigania, bowiem był poszukiwany w celu odbycia kary roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności - podała Sulowska.

Zatrzymany 35-latek już trzykrotnie przebywał w więzieniu za różne przestępstwa, wcześniej był wielokrotnie notowany. Sulowska wskazała, że mężczyzna miał na sumieniu miał również włamanie do kontenera i kradzież elektronarzędzi, gdzie łączna wartość strat wyniosła około trzech tysięcy złotych.

35-latek trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej i kradzieży z włamaniem. Z przesłuchania został doprowadzony do zakładu karnego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o zatrzymaniu na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy próbowali ukraść samochód:

Podejrzewani o kradzież auta zostali zatrzymani na RydygieraMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV

Pozostałe wiadomości