Najnowsze

Konar drzewa zawisł na sieci trakcyjnej. Stanęły tramwaje na Woli

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Do zdarzenia doszło na Woli
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plDo zdarzenia doszło na Woli

Konar, który spadł z drzewa rosnącego przy torowisku, sparaliżował ruch tramwajowy na Woli. Na miejscu pracowali strażacy, składy skierowano na objazdy.

Do zdarzenia doszło na Wolskiej, przy Elekcyjnej. - Konar zawisł na sieci trakcyjnej - powiedział Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Jak dodał, na miejscu pracowały dwa zastępy straży. Była też ekipa Warszawskiego Transportu Miejskiego. - Nikomu nic się nie stało, ale na czas akcji tramwaje zostały skierowane na objazdy - zaznaczył nasz reporter.

Utrudnienia

Jak informował WTP, pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami. Linie 10, 11, 13, 26 i 27 zostały skierowane na trasy objazdowe:

- linie 10, 11, 26 … Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – al. Solidarności…

- linia 13, 27 … al. Solidarności – Młynarska – Obozowa – Dywizjonu 303 – Koło pętla.

Ponadto, wydłużone zostały trasy linii autobusowych 194, 713 i 716 na następującej trasie: … Połczyńska – Wolska – Młynarska – Leszno – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – Cm. Wolski.

Silny wiatr

- Ponad 260 razy interweniowali strażacy w związku z burzami, to prawie nic w skali kraju. Można powiedzieć, że było spokojnie, bo zapowiadało się dużo gorzej. W niektórych rejonach pojawiły się wczoraj ostrzeżenia przed burzami nawet trzeciego stopnia – powiedział Karol Kierzkowski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

Dodał, że nie było żadnych poważnych zdarzeń. - Głównie to połamane drzewa i gałęzie. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku burz – zaznaczył.

Strażacy wyjeżdżali na sygnale by usuwać połamane drzewa i gałęzie w zasadzie tylko na zachodzie i południowym zachodzie Polski . Najwięcej w województwach: dolnośląskim i wielkopolskim. - Jeszcze dziś strażacy będą usuwać połamane drzewa i gałęzie – zapowiedział rzecznik PSP.

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości