Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Włamanie do ciężarówki na Woli. Policjanci udaremnili kradzież narzędzi za 15 tysięcy złotych

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymanie podejrzanych o kradzież sprzętu z ciężarówki

Wolscy policjanci udaremnili kradzież sprzętu i narzędzi z samochodu ciężarowego. Jak relacjonują, na gorącym uczynku przyłapali trzech mężczyzn wynoszących łupy do jednego z bloków. Podejrzani spędzą najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi im do dziesięciu lat więzienia.

Zgłoszenie o możliwości włamania do samochodu ciężarowego dotarło w nocy do wolskich policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia, by namierzyć domniemanych sprawców. - W pewnej chwili zauważyli przez okna na klatce schodowej trzech mężczyzn wnoszących po schodach ciężki sprzęt. Od razu zareagowali i pobiegli w ich kierunku. Jeden z nich, widząc, co się dzieje, próbował zbiec na dół, a gdy zauważył policjantów, ponownie zaczął wbiegać na górę - relacjonuje Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Jak dodaje, trójka rozdzieliła się. Dwóch mężczyzn wbiegło na ostatnie piętro, natomiast trzeci z nich próbował ukryć się w lokalu. - Policjanci uniemożliwili im ucieczkę, trójka mężczyzn w wieku 26, 31 i 36 lat została zatrzymana - zaznacza Sulowska. - Jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie dokument należący do innej osoby, w chwili interwencji próbował ukryć go za materacem - dodaje.

Łupem mężczyzn padły elektronarzędzia, skrzynka z narzędziami i agregat prądotwórczy. Policjantom udało się odzyskać całość sprzętu. Pokrzywdzony oszacował jego wartość na 15 tysięcy złotych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Podejrzani trafili do aresztu

Sulowska opisuje, że w trakcie przeszukania budynku policjanci ujawnili na strychu rowery. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledzą, która przeprowadziła oględziny. Funkcjonariusze będą wyjaśniać, w jaki sposób rowery trafiły na strych, do kogo należą i czy związek ze sprawą mogą mieć zatrzymani.

Sprawę kradzieży z ciężarówki przejęli policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. - Cała trójka miała już wcześniej konflikt z prawem, byli poszukiwani i notowani, dwóch z nich przebywało w zakładzie karnym. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu, działając wspólnie i w porozumieniu. Jeden z mężczyzn - 36-latek - usłyszał zarzut w warunkach recydywy, odpowie jeszcze za ukrywanie dokumentu - informuje oficer prasowy wolskiej komendy.

Policja i prokuratura wnioskowały o trzymiesięczny areszt tymczasowy dla podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku. Za to przestępstwo grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Informowaliśmy też o akcji policji na autostradzie A2, gdzie zatrzymano podejrzanych o kradzieże aut na terenie Polski i Niemiec:

Razem kradli, razem wpadli
Razem kradli, razem wpadliTVN24

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV

Pozostałe wiadomości