Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Najnowsze

W samochodzie łom i nożyce do blachy. Policja: z włamań zrobili sobie stałe źródło dochodów

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania na budowy

Kilka zarzutów kradzieży z włamaniem usłyszało dwóch mieszkańców Wawra zatrzymanych przez policjantów z Woli. Mężczyźni są podejrzani o kradzież sprzętu budowlanego o wartości 68 tysięcy złotych.

Policjanci z Woli pracowali nad sprawą włamania do kontenera pracowniczego znajdującego się na terenie budowy. Jak ustalili, sprawcy wyłamali roletę okienną z prowadnic, a następnie skradli elektronarzędzia. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

- Operacyjni wytypowali dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy. Ustalili również, że obaj przebywają w mieszkaniu na terenie Wawra - przekazała Marta Sulowska z wolskiej policji.

Kradzieże jako źródło utrzymania

W mieszkaniu policjanci zastali obu podejrzanych - 24-latka i 28-latka, którzy tłumaczyli, że nie mają nic wspólnego z kradzieżą na budowie. Policjanci ustalili jednak, że z tego typu przestępstw mężczyźni uczyli sobie stałe źródło utrzymania.

- Podczas przeszukania lokalu oraz pojazdu należącego do 28-latka, policjanci ujawnili kilka porcji marihuany i substancji psychotropowej. W mieszkaniu mężczyźni posiadali walizkę z zawartością elementów profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego, który został zabezpieczony. Obaj nie potrafili wytłumaczyć, skąd je mają. W pojeździe mieli ukryty łom, nożyce do cięcia blachy, szczypce oraz ubrania robocze służące do włamań - opisuje Sulowska.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do wolskiej komendy. W śledztwie ustalono, że mają związek z innymi włamaniami do kontenerów pracowniczych i magazynowych. - Po zgromadzeniu materiału dowodowego straty zostały oszacowane na łączną kwotę ponad 68 tysięcy złotych - dodała Sulowska. Do zdarzeń doszło na początku kwietnia.

Kilka zarzutów i areszt

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych postawiono im cztery zarzuty kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Dodatkowo młodszy podejrzany usłyszał dwa zarzuty za kradzież z włamaniem i kradzież. Z kolei starszy odpowie również za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. Jak podkreślają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o kradzieży stali zbrojeniowej należącej do firmy budowlanej z Otwocka:

Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież stali zbrojeniowej
Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież stali zbrojeniowejKPP Otwock

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości