Najnowsze

Zmiany w Zarządzie Transportu Miejskiego. Wiesław Witek nie będzie już dyrektorem

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wiesław Witek o metrze na Targówek
Wiesław Witek o metrze na Targówek Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Metro dotrze na Targówek, a co z autobusami? Są nowe trasy

Zarząd Transportu Miejskiego będzie miał nowego dyrektora. Po siedmiu latach ze stanowiska odchodzi Wiesław Witek. Zastąpi go dotychczasowa wicedyrektor Katarzyna Strzegowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Po wielu latach dobrej i wysoko ocenianej pracy ze stanowiska odchodzi Wiesław Witek, dyrektor ZTM. Jego miejsce zajmie Katarzyna Strzegowska, dotychczasowa zastępczyni. Panie Dyrektorze, dziękujemy za te lata pracy na rzecz @warszawa. Nowej Pani Dyrektor życzymy powodzenia" - poinformowała w czwartek rzeczniczka ratusza na Twitterze.

Kim jest Wiesław Witek?

Wiesław Witek był wcześniej dyrektorem biura koordynacji inwestycji i remontów w ratuszu. Stanowisko w ZTM objął w 2013 roku, gdy dymisję złożył dyrektor Leszek Ruta. Tuż po rozpoczęciu pracy zapowiadał, że jednym z jego priorytetów jest korekta tras linii autobusowych jeżdżących w okolicy drugiej linii metra.

A takich korekt w czasie jego kadencji było kilka - pierwsza po otwarciu siedmiu stacji centralnego odcinka, kolejne konieczne były, gdy gotowe były nowe nitki podziemnej kolejki na Pradze Północ i Targówku oraz Woli.

Wiesław Witek nie będzie już dyrektorem ZTMMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

W czasie gdy był dyrektorem ZTM, powstał też program Warszawa+, w ramach którego stworzono bilet metropolitalny. Jest to oferta dla gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy podróżują Warszawskim Transportem Publicznym. Została wprowadzona 1 sierpnia 2014 roku.

Pierwsze skorzystały z niej Marki, które teraz są już w pierwszej strefie biletowej. Później dołączyły gminy: Jabłonna, Konstancin-Jeziorna, Nadarzyn, Nieporęt, Wieliszew i Legionowo. Zarząd Transportu Miejskiego ma też umowy zawarte z gminami: Górą Kalwarią, Józefowem, Otwockiem, Ożarowem, Piastowem, Starymi Babicami, Sulejówkiem, Wiązowną i Wołominem.  

Awans Katarzyny Strzegowskiej

Nowa dyrektor ZTM Katarzyna Strzegowska jest związana z miejską spółką od 2016 roku. Dotychczas pełniła funkcję zastępcy dyrektora, odpowiadała za pion ekonomiczno-finansowy. Jak podaje portal transportpubliczny.pl, zanim trafiła do ZTM, zajmowała kierownicze stanowiska w PKS w Mławie oraz w firmie przewozowej Europa Express i była dyrektorem do spraw marketingu i transportu turystycznego w Mobilisie.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości