Najnowsze

Na Mokotowie drzewo oparło się o blok, Łazienki Królewskie zamknięte przez wichurę

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Akcja straży pożarnej na Gagarina
Akcja straży pożarnej na Gagarina Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl Akcja straży pożarnej na Gagarina

Interwencje strażaków na Mazowszu w związku z silnym wiatrem. Jak informowali, do sobotniego popołudnia wpłynęło 150 zgłoszeń. Na Mokotowie drzewo oparło się o blok. W związku z pogodą zamknięto również Łazienki Królewskie.

Akcji służb na Gagarina przyglądał się Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. - Kilkunastometrowy duży konar jest oparty o budynek na Gagarina 12 - opisał nasz reporter. Dodał, że konar jest częściowo odczepiony od pnia, nie jest stabilny.

- Na miejscu pracują dwa zastępy straży. Wygrodzone zostało wejście do budynku - opisał.

Z kolei Na Woli konar zawisł na sieci trakcyjnej paraliżując ruch tramwajów.

Ponadto, jak ustaliliśmy, przed południem przy wejściu do Łazienek Królewskich zawisła informacja o zakazie wstępu do parku. Właśnie przez pogodę.

Zamknięte są również Łazienki Królewskie

Alert IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla woj. kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i części zachodniopomorskiego oraz podkarpackiego. Tam do godzin popołudniowych należy się spodziewać wiatru, który w porywach może osiągnąć do 85 km/h.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało, żeby zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które może porwać wiatr, a w trakcie wichury nie chować się pod drzewami.

150 interwencji na Mazowszu

Silny wiatr już spowodował szkody, na szczęście niewielkie. Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg Karol Kierzkowski poinformował, że w miejscowości Siedlec (w pow. pajęczańskim, woj. łódzkim) konar drzewa spadł na samochód, w którym była kobieta. Choć nie miała obrażeń, została profilaktycznie zabrana na badania do szpitala.

Do godziny 12 w sobotę strażacy odnotowali w całej Polsce 1282 zgłoszenia związane z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu. Najwięcej zgłoszeń było w woj. kujawsko-pomorskim - 208, zachodniopomorskim - 169, wielkopolskim - 169 oraz mazowieckim – 150.

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości